Danes so se naši učenci pomerili na medobčinskem tekmovanju v košarki za starejše dečke, ki je potekalo v športni dvorani OŠ Ivana Tavčarja v Gorenji vasi. Na prvi tekmi so se spopadli z domačimi sovrstniki. Po odločnem začetku (13:7) so v drugem delu nekoliko popustili ter si do polčasa nabrali zaostanek (19:25). Kljub izjemni borbi in požrtvovalnosti so tekmo zaključili z rezultatom 29:31.

Za počitek ni bilo časa, saj so jih nestrpno pričakovali nasprotniki iz OŠ Škofja Loka – Mesto. Ponovno so v začetnih minutah pokazali več od tekmecev, ter tretjino zaključili z rezultatom 17:11. Izkazalo se je, da je bila prigarana prednost v prvem delu odločilna, saj je bil rezultat preostalih dveh tretjin popolnoma izenačen, in sicer 12:12. Končni rezultat je bil 29 : 23 in s tem dosežena prva ZMAGA za OŠ Žiri.

V tretji tekmi so se fantje pomerili proti ekipi iz OŠ Poljane. Suveren začetek, padec koncetracije, zgrešeni “zicerji” ter nekaj napak v obrambi naših igralcev so poskrbeli za izjemno napet zaključek tekme za 3. mesto. Ob glasnem navijanju, smo si ob zvoku sirene oddahnili, saj je bil rezultat 52 : 50 v našo korist.

Vsem košarkarjem čestitamo za prikazano igro ter fair play, ekipi OŠ Cvetka Golarja pa uspešno nadaljevanje tekmovanja.