Ste že slišali za mobilno aplikacijo in čitanke KOBI? KOBI je učni pripomoček za učenje branja, ki s prilagodljivim oblikovanjem besedila in barvami pomaga otroku pri zlogovanju in vezavi. Namenjen je predvsem otrokom z disleksijo in drugim s težavami pri opismenjevanju. Zasnovalo ga je startup podjetje, ki deluje pod okriljem Primorskega tehnološkega parka.

Jeseni so razpisali pisateljski natečaj za osnovnošolce: “napiši zgodbo za svoje mlajše vrstnike, ki se branja šele učijo. Branje ni mačji kašelj! Kaj šele pisanje! Bodi izviren in zabaven, izmisli si nekaj posebnega in morda si prislužiš nagrado, ki je nikoli v življenju ne boš pozabil. Glavna nagrada? Tvoja prava pravcata knjiga! Ali si vedel, da knjige, ko pridejo iz tiskarne, grozno lepo dišijo? Še posebej, če je na platnici tvoje ime!” 😉

V pisanju sta se preizkusili Nina Razingar in Neja Peternel, ki obiskujeta knjižničarski krožek. Obe sta si prislužili priznanje in objavo njunih zgodb v KOBI elektronski knjižnici. Čestitamo!

Še posebej uspešna pa je bila Neja, ki je bila izbrana med 7 najboljših! Bravo Neja, uživaj v WOOP nagradnem skakanju!