Zaključilo se je tekmovanje iz matematike – KENGURU. V marcu je potekalo šolsko tekmovanje, na naši šoli je sodelovalo 170 učencev od 1. do 9. razreda. Priznanje Kenguru je osvojilo 73 učencev.

31 učencev od 6. do 9. razreda, ki so zbrali dovolj točk na šolskem tekmovanju, se je uvrstilo na regijsko tekmovanje, ki je potekalo 5.4.2023 v Železnikih. Kar 24 učencev je doseglo bronasto Vegovo priznanje.

9 učencev je doseglo odlične rezultate in se uvrstilo naprej na državno tekmovanje, ki je potekalo 22.4.2023 v Radovljici. Na državnem tekmovanju so naši učenci dosegli izjemne rezultate – eno zlato priznanje in šest srebrnih priznanj:

ZLATO PRIZNANJE: IZADORA KOPAČ iz 9.B, ki je dosegla 8. mesto v državi

SREBRNO PRIZNANJE: BOR KOPAČ 6.C, ULA MUR 7.B in SARA PODLESEK 7.C, LARA MOLE iz 8.B, MIHAEL PRAZNIK 9.A in GABER BALDASIN 9.C.

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo za dosežena priznanja na šolskem, regijskem in državnem tekmovanju!

Sabina Šubic Kokelj