V mesecu novembru je potekalo šolsko tekmovanje za Cankarjevo priznanje z naslovom Vedre bližine med nami. Od 4 . do 9. razreda je na naši šoli skupaj tekmovalo 82 učencev; kar 36 jih je prejelo bronasto priznanje. Po posameznih kategorijah so brali in razmišljali o vsebini knjig Kakšno drevo zraste iz mačka, Kozlovska sodba v Višnji Gori, Predpravljice in Popovedke ter Gremo mi v tri krasne. Najboljši tekmovalci iz 8. in 9. razreda so se 9. decembra udeležili območnega tekmovanja. To so bili Mihael Praznik in Nejc Novak iz 8. razreda ter Živa Grošelj, Alja Deronja in Lenča Miklavčič iz 9. razreda. Mihael je dosegel najvišje število točk v svoji kategoriji, poleg njega pa so si srebrno priznanje prislužili še Nejc, Živa in Lenča. Osmošolca Mihael in Nejc sta se uvrstila tudi na državno tekmovanje, ki bo 12. februarja. Tekmovalcem, ki so se preizkusili v pisanju spisa na podlagi prebranih knjig in  vanj vključili svoja mnenja, občutke ter znanja, čestitamo oz. upamo na čim več ustvarjalnosti tudi v prihodnje. Vsem pa želimo čim bližjo vedrino. Med nami!