Spoštovani starši in učenci,

ker so zimski dnevi kratki in je v času prihodov v šolo še vedno tema, je vidljivost otrok – udeležencev v prometu zelo slaba. Opažamo, da učenci nižje stopnje (1. in 2. razred), ne nosijo rumenih rutic in odsevnikov, kar je po 87. členu zakona o pravilih cestnega prometa obvezno. Učenci, ki prihajajo v šolo s kolesi ali skiroji pa v večini primerov le teh nimajo ustrezno opremljenih (luči, odsevniki).

Zaradi zgoraj naštetega, so učenci v prometu izpostavljeni nevarnostim. Ker se v šoli zavedamo kako pomembna je varnost učencev, jih na to stalno opozarjamo in vzgajamo. Želimo vas opozoriti, da temu problemu tudi doma namenite več pozornosti. Le s skupnim sodelovanjem nam bo uspelo vzgojiti odgovorne otroke – udeležence v prometu in preprečiti najhujše.

Hvala za razumevanje in srečno na vseh poteh.