30. marca je v Medvodah potekalo državno tekmovanje v znanju nemškega jezika. Osnovno šolo Žiri sta v kategoriji devetošolcev zastopala IZADORA KOPAČ in MIHAEL PRAZNIK. V kategoriji osmih razredov si je uvrstitev na državnem tekmovanju priborila TARA KRVINA.

Vsi trije učenci so tekmovali skupaj z učenci, ki se nemščine učijo kot prvega tujega jezika. IZADORA KOPAČ je dokazala izjemno znanje nemškega jezika in si z vrhunskim rezultatom priborila ZLATO PRIZNANJE.

Vsem tekmovalcem se zahvaljujem za trud in pogum ter veliko dodatne volje in energije za učenje nemščine. Obenem pa se zahvaljujem prav vsem učencem izbirnega predmeta nemščina, ki vedo, kakšno dodatno vrednost predstavlja znanje večih tujih jezikov.

Mentorica Sabina Kramer