V četrtek, 31. marca, je pod okriljem BC Naklo potekalo 31. regijsko srečanje Mladih raziskovalcev Slovenije. Na naši šoli so učenci v letošnjem letu izdelali 14 raziskovalnih nalog, kar je največ doslej. Na regijskem tekmovanju so bile tako predstavljene naloge: Kemijski poskusi na živalih (Neža Poljanšek in Lia Krvina 7. c),  So stari starši v Žireh aktivnejši kot sedmošolci? (Lana Mlinar in Zarja Kopač, 7. a),  Nasilje v Disneyjevih risankah (Tara Krvina, Nela Pečelin in Lucija Petrovčič, 7. c), Moji prvi pasji mladiči in njihov razvoj (Lara Mole, 7. c), Tatu (Zoja Zupančič, 8.a), Vpliv socialnih omrežij na samopodobo mladih (Neja Peternel, 8.c), Bogkov kot in njegove sodobne različice (Nejc Novak, 8. c), Koliko listov ima bodika? (Mija Novak, 8. b), Vokalna tehnika in mladostniki (Glorija Mlinar, Sara Kosmač in Sara Pišljar, 9. b), Se pridelava domačega mesa splača? (Anže Jelovčan in Anej Treven, 9. b), Didaskalije v Škofjeloškem pasijonu (Alja Deronja, 9. a, in Ana Mali, 9. c), Določanje težnega pospeška (Anže Kopač in Tomo Trček, 9.c), Moj kraj na razglednicah (Nina Bogataj in Hana Jereb, 9. a), Moč eteričnih olj (Blažka Mlinar in Maruška Demšar, 9. a).

Vsi učenci so naloge suvereno zagovarjali in predstavili svoje večmesečno delo. Kar devet nalog se je uvrstilo v prvi krog državnega srečanja, s čimer so si avtorji pridobili bronasta priznanja. To so naloge: Tatu, Bogkov kot in njegove sodobne različice, Koliko listov ima bodika?, Vokalna tehnika in mladostniki, Se pridelava domačega mesa splača?, Didaskalije v Škofjeloškem pasijonu, Določanje težnega pospeška, Moj kraj na razglednicah, Moč eteričnih olj.

Rezultati prvega kroga bodo znani 5. maja. Iskrene čestitke prav vsem, ki so se letos lotili in do konca izpeljali svojo raziskovalno nalogo. Vse raziskovalne naloge pa si lahko pogledate na povezavi.