Petkovo dopoldne so mlajše košarkarice preživele v domači dvorani, saj je bilo pred njimi Četrtfinale 57. Košarkarskega Superšolarja skupina 6. Vidno smo prebledele, ko so na parket stopile nasprotnice iz OŠ M. Vilharja, saj so bile fizično precej močnejše. Ker v žirovski krvi predaje (mahanja z belo zastavico) ni, smo tekmo z izjemno borbo v zadnjih dveh minutah pripeljale do vodstva, ki ga do piska sirene nismo izpustile iz rok.

Na drugi tekmi so poraženke prvega dvoboja pokazale suverenost in v zadnjih dveh tretjinah konkretno nadigrale Dobravljčanke. Slednje so odigrale svojo drugo zaporedno tekmo proti našim košarkaricam, ki jim žoga ni in ni hotela skozi obroč. Rezultat po 2/3 je bil 14:16, tako da je bilo zadnjih deset minut odločilnih. Na obrazih domačink sta se videli odločnost in želja po drugi zmagi. Le-to so navkljub nekaterim napakam dosegle in se zasluženo veselile uvrstitve v polfinale.

Vsem igralka čestitamo za izjemno borbo, neustrašnost in kolektivno igro.