Včeraj popoldne se je v ŠD osnovne šole Ivana Tavčarja Gorenja vas odvijalo medobčinsko prvenstvo v košarki za starejše dečke.
Vzporedno sta se odvijali dve tekmi, saj je bilo udeleženih kar 6 osnovnošolskih ekip. Naši fantje so se najprej spopadli z vrstniki iz OŠ Škofja Loka Mesto. Slednjim niso niti za trenutek dopustili upanja na zmago ter tekmo zaključili s 23. točkami naskoka. Po zasluženem premoru so nam stali nasproti košarkarji iz OŠ Železniki. Borbena igra ter kolektivnost 11.igralcev sta bila dovolj za novo zmago ter uvrstitev v finale. Tam smo se pomerili z zmagovalcem druge skupine, in sicer športnikom OŠ Ivana Groharja. Vsem se je že poznala utrujenost, a vendar so želje po novi zmagi, levjesrčnost ter izjemno lepe poteze v kolektivni igri Žirovcem prinesle zaslužen pokal in osvojitev naslova medobčinskih prvakov. S tekmovanji tako nadaljujejo na Gorenjskem prvenstvu na Jesenicah, 13. 12. 2023. Čestitke in srečno naprej!

Končni rezultat:
1. mesto OŠ ŽIRI