Danes so se učenke Neža Mole, Ula Novak, Kaja Kosmač, Terezija Praznik ter Neja Skube prvič spoprijele z razgibano progo na 22. prvenstvu Slovenije v gorskih tekih za osnovne šole. Začetna vznemirjenost in trema, sta se v trenutku znaka za štart razblinila, nato pa so dekleta bila bitko s koreninami, skalami in makedamsko progo. Naš začetni moto je bil: Važno je sodelovati. Tega smo v polni meri izpolnile in presegle pričakovanja, saj je Neža Mole v kategoriji promocijskega teka za 4. in 5. razred med dekleti suvereno osvojila 1. mesto. Terezija Praznik pa med starejšimi deklicami 3. mesto.
Vsem udeleženkam čestitamo za sodelovanje in športno navijanje, obenem pa vabimo v naše vrste tudi fante, da bomo v prihodnje (že na Ljubljanskem maratonu) še v večjem številu zastopali našo šolo.