Na zelo zanimivem in kvalitetnem polfinalnem turnirju dekliških košarkarskih ekip OŠ, se je našim dekletom uspelo uvrstiti v finale državnega prvenstva OŠ v košarki za starejšo kategorijo.

Prvo tekmo so se Žirovke spopadle proti zelo dobro poznanim igralkam iz OŠ Draga Bajca Vipava, ki vse zelo uspešno igrajo tudi v klubskih selekcijah. Tekmo so domačinke pričele premalo odločno in rezultat je prepričljivo kazal v korist Vipavk. Po prvi tretjini pa so se pričele moči na igrišču obračati in z dobro igro so Žirovke skoraj ujele priključek, znižale zaostanek  na 10 pik ter tekmo zaključile s porazom z 29 : 39.

Na drugi tekmi turnirja so se pomerile že prej omenjene igralke iz Vipave proti visokim igralkam iz OŠ Luisa Adamiča Grosuplje, kjer prav tako deluje močna klubska selekcija. Zelo nervozna tekma je na koncu pripadala Grosupeljčankam, ki so zmago slavile z rezultatom 31:22.

Tako je bilo pred zadnjim obračunom še vse odprto, saj sta bili dve ekipi s po eno zmago. Žirovke so v tekmo odšle s polno pozitivnega naboja in zavedanjem, da še niso pokazale vsega kar zmorejo. Pred polno dvorano je bila igra od prve minute dalje na njihovi strani. Z odlično obrambo so nasprotnicam povsem onemogočile prenos žoge preko igrišča in se na koncu zasluženo veselile visoke zmage s 35:19 ter uvrstitve med najboljše 3 osnovne šole v Sloveniji.