SKOČI Z NAMI – FINALE

V torek, 12. 3., je v Planici potekalo državno tekmovanje v skokih – SKOČI Z NAMI. Na finalno tekmovanje, so se po področnem tekmovanju, uvrstili Taj Tinauer, Ava Burjek in Zoja Tinauer. Ava zaradi poškodbe ni nastopila, Zoja si je med najmlajšimi tekmovalkami priskakala 5. mesto. Prav tako 5. mesto je osvojil Taj med svojimi sovrstniki iz četrtih razredov. Na področnem tekmovanju so našo šolo zastopali še Ula Mur, Anej Ivanuša in Žan Slabe. Čestitke vsem, še posebej pa obema udeležencema tekmovanja v Planici.

MLAJŠE KOŠARKARICE ZASLUŽENO GORENJSKE PRVAKINJE

Danes je v športni dvorani na Planini potekalo področno tekmovanje v košarki za mlajše deklice. Polne tekmovalnega naboja so se naše košarkarice podale v prvo tekmo proti nasprotnicam iz OŠ Simona Jenka iz Kranja in jo tudi zasluženo dobile. V drugi tekmi se je v našo igro “prikradlo” nekaj napak, a le-te niso usodno vplivale na končni rezultat –  naše igralke so zabeležile drugo zmago. V zadnjo tekmo smo vstopile trdno odločene, da popravimo igro v napadu ter obrambi.To nam je tudi uspelo, tako da smo tekmovanje sklenile s tremi zmagami ter tako postale Gorenjske prvakinje. Vsem igralkam čestitam za borbenost, kolektivnost in športni pristop ter jim želim uspešno nadaljevanje v četrtfinalu.
Rezultati tekem:
1. OŠ SIMON JENKO KRANJ: OŠ ŽIRI
2. OŠ MATIJA ČOPA : OŠ ŽIRI
3. OŠ JAKOBA ALJAŽA : OŠ ŽIRI
USPEŠNI IGRALCI NAMIZNEGA TENISA

V ponedeljek, 4.2. je v Kranju potekalo področno šolsko tekmovanje v namiznem tenisu. OŠ Žiri so zastopali Ajda Grošelj, Zala Mali in Bine Rakušček, ki sicer trenirajo namizni tenis v NTK Logatec.  Prav vsi trije so se vrnili domov z medaljami. Zala z zlato medaljo v kategoriji učenk do 4. razreda in Ajda s srebrno medaljo v kategoriji učenk do 9. razreda. Bine Rakušček je osvojil 1. mesto v najmočnejši in najstarejši kategoriji kategoriziranih učencev do 9. razreda. Vsi trije so se uvrstili v nadaljnja tekmovanja v namiznem tenisu.

Čestike vsem.

KOŠARKARICE KONČALE V ČETRTFINALU

16. 1. 2019, smo se s starejšimi deklicami udeležile četrtfinalnega turnirja v Vipavi. V prvi tekmi smo morale priznati premoč močnejšim domačinkam, ki so zmagale z rezultatom 51 : 28.
Druga tekma je bila veliko bolj izenačena, vendar v ključnih trenutkih žoga ni hotela skozi obroč. Dekleta iz Grosuplja so slavile s 34 : 26.
Naše košarkarice si kljub porazoma zaslužijo vse čestitke za borbo in pristop.
MEDOBČINSKO TEKMOVANJE V ODBOJKI

V petek, 14. 12. 2018, smo se z učenkami in učenci naše šole udeležili medobčinskega šolskega tekmovanja v odbojki. Oboji so nastopili proti vsem trem šolam iz Škofje Loke. Fantje so z eno zmago in dvema tesnima porazoma osvojili 3. mesto. Vse pohvale za borbenost in vztrajnost. Z malce sreče bi lahko posegli tudi po boljši uvrstitvi. V dekliški konkurenci so na nasprotnem polju nastopala dekleta, ki se vsakodnevno srečujejo z odbojko. Naše učenke so tako imele zelo težko delo, z borbenostjo pa so popestrile tekme. Na koncu so po treh porazih dosegle 4. mesto. Na žalost se ostale šole bivše škofjeloške občine niso prijavile na tekmovanje. Težak turnir je za nami, primerjava z ostalimi šolami prav tako. Zahvala gre tudi OK Škofja Loka, ki so nam podarili še nekaj žog in mrežo za še učinkovitejše treninge.

KOŠARKARICE DRUGE NA PODROČNEM PRVENSTVU

V četrtek je v telovadnici OŠ Žiri potekal košarkarski turnir osnovnošolskih ekip starejših deklic. Na turnirju so poleg domače ekipe nastopile še učenke iz OŠ Stražišče in OŠ Staneta Žagarja iz Kranja. Domače so si z borbeno igro ob glasni spodbudi mladih navijačev iz tribun priigrale drugo mesto, ki jih vodi v nadaljnje tekmovanje.

REZULTATI:

OŠ Žiri                                   :           OŠ Stražišče                                          39 : 40

OŠ Stražišče                        :           OŠ Staneta Žagarja                              47 : 32

OŠ Staneta Žagarja            :           OŠ Žiri                                                     52 : 67

VRSTNI RED:

1. MESTO: OŠ STRAŽIŠČE
  2. MESTO: OŠ ŽIRI
  3. MESTO: OŠ STANETA ŽAGARJA

Čestitke mladim igralkam in njihovi trenerki Jasmini.

Stran 1 od 1712345...10...Zadnja »