Danes smo bili v domači dvorani priča pravemu košarkarskemu spektaklu.
Košarkarice OŠ Žiri so se na prvi tekmi pomerile s sovrstnicami iz sosednje šole, in sicer OŠ Ivana Tavčarja Gorenja vas, ki je po več kot desetletju sestavila šolsko ekipo ter se udeležila omenjenega tekmovanja. Dokazale so, da se s srčnostjo ter izjemno borbo lahko upirajo sicer izkušenejšim Žirovkam, ki so tekmo zmagale.
Na drugi tekmi so si nasproti stala dekleta OŠ J. Aljaža Kranj ter OŠ I. Tavčarja Gorenja vas. Izjemna borba in želja po zadevanju košev nista bila dovolj. Pretehtale so izkušnje, ki so bile tokrat na strani Kranjčank. Slednje so slavile z rezultatom 20 : 14.
Na zadnji tekmi so naša dekleta izkoristila utrujenost nasprotnic, ter se z izjemno kolektivnostjo, ekipnim duhom (kljub starostnemu razponu igralk od 4. do 7. razreda) ter željo po zmagi, le-te tudi razveselile.
Vsem učiteljem ter navijačem se zahvaljujemo za bučno podporo s tribun – do naslednjič!
GORENJSKE PRVAKINJE: Hana K., Nika G., Lin B., Neža M., Nika M., Tisa Š., Julija J., Ana K., Julija P., Vita P., Zoja M., Ula M.