V Brežicah je v četrtek, 28. 9., potekala podelitev plaket in nagrad za najbolj športne vrtce, osnovne in srednje šole ter šole s prilagojenim programom. Slavnostne podelitve sta se udeležila tudi naš učitelj športa, Miha Mlinar in učenec 9.a razreda, Taj Tinauer.
Prejela sta posebno nagrado za najbolj fair play- športno potezo lanskega leta, potem, ko sta priznala napako merilcev časa na gorenjskem atletskem tekmovanju. S tem sta omogočila, da so si medalje razdelili tisti, ki so si dejansko prisvojili zaslužena mesta. Učenec Taj je napako priznal, učitelj Miha je dal vse od sebe, da se je napaka popravila. Vodja tekmovanja se je po tej gesti odločila, da ju prijavi na državno komisijo za fair play, kjer sta bila tudi izbrana in prejela ne zmagovalno ampak srčno priznanje.

Čestitke obema in priznanje tudi šoli, da vzgajamo, ne samo zmagovalce, ampak tudi poštene in solidarne učence.