Žir-žav

Letošnji Teden otroka se je na naši šoli pričel z delavnicami Žir-žav, ki so potekale minuli ponedeljek v prostorih šole in na bližnjem parkirišču. Mentorji so s svojo delavnico poskrbeli za sproščeno druženje otrok, ustvarjalnost, širjenje novih znanj, zabavo in šport. S skupnimi močmi smo priklicali sonce v šolo, v številna otroška srca pa veselje in toplino.

Voda – od mita do arhitekture

Minuli petek je Na Studencu v Starih Žireh potekala etnološko obarvana kulturna prireditev. Učenci naše šole so v okviru Dnevov kulturne dediščine na temo vode prali in jezikali. Jezikali dobesedno – o mlinih, perilnikih, kanglicah, škafih ipd., o pranju pa so poročali na podlagi opravljene raziskovalne naloge “Žehta”. S simpatično točko plesa, petja in igre so se predstavili tudi vrtčevski otroci.
Stare predmete smo tako vsaj za nekaj časa obudili iz spomina, mraz, ki je vedno bolj pritiskal, pa nas je opomnil na razmere, v katerih so ženske včasih morale prati.
PA SMO JIH DOČAKALI

Odhajamo na pošteno zaslužene počitnice

Zaključna prireditev je povezala vrednoto poštenost, ekologijo in praznik dan državnosti.

Na zaključku so najboljši učenci prejeli zaslužena priznanja in čestitke.

Nagradna ekskurzija za mlade raziskovalce

Najboljše mlade raziskovalce z Gorenjske je v ponedeljek, 19. 6., na nagradno ekskurzijo zapeljal BC Naklo.

Spoznali so delovanje uspešnega podjetja Pipistrel, ki je vodilni svetovni proizvajalec ultralahkih motorno-jadralnih letal s pomožnim motorjem. Ga. Teja Boscarol nam je predstavila začetke in razvoj podjetja ter proizvodni program ultralahkih letal. Proizvodnje si nismo ogledali, smo si pa lahko od blizu ogledali nekatere tipe letal, ki jih izdelujejo. Pozdravit nas je prišel direktor podjetja g. Ivo Boscarol.

V drugem delu smo si ogledali slovenske Benetke – Vipavo, vodnato naselje, ki ima kar 25 mostov, z njenimi znamenitostmi in se na koncu posladkali z najboljšim sladoledom, da nas je le-ta na lep sončen in vroč dan nekoliko ohladil.

SLOVO DEVETOŠOLCEV

Čas mineva in iz »prvih črvov« ste zrasli v devetošolce. Poslovili ste se od osnovnošolskih klopi in imeli smo se lepo. Želimo, da hodite po neznanih poteh, da odkrivate novo in pustite sled. Vedno gradite na znanju.

TEKMOVANJE ZA ČISTE ZOBE

V petek, 2. 6. 2017, smo se z učenci razredne stopnje v Škofji Loki udeležili zaključne prireditve Tekmovanja za čiste zobe ob zdravi prehrani. Povabljenih je bilo 48 učencev naše šole, ki so skozi šolsko leto 2016/2017 dobili pri nenapovedanem pregledu zob vedno najboljšo oceno – zajčka. Prireditev je bila zanimiva in polna smeha bleščečih zobkov. Vsi povabljeni učenci so prejeli praktično nagrado. Čestitke 3. b razredu, ki so tudi zmagovalci naše šole.

Stran 1 od 1012345...10...Zadnja »