IZKUŠNJE PRED MLADOSTJO

V četrtek so se v prijateljski košarkarski tekmi pomerili učitelji z učenci. Na zanimivi tekmi sta obe ekipi številnim gledalcem prikazali veliko borbenosti in lepih košarkarskih potez.

Tradicionalno športno srečanje se je končalo z minimalno zmago učiteljev.

Izgorje

Je že tako, da nam čas hitro teče, ko se imamo lepo. Tudi za planinski krožek je prišel na vrsto zadnji planinski izlet v letošnjem letu. Tokrat smo ostali v domačem okolišu. Naš učenec Matevž Kogovšek nas je povabil k sebi domov – v Izgorje. Pot smo pričeli pred šolo in se najprej vzpeli na Goropeke, čez Opale smo šli v Sedejevo dolino in po gozdu prispeli na cilj. Planinci so se morali tokrat resnično izkazati, saj je bila pot kar precej dolga. Zahvaliti se moramo Matevževi družini, ki je za nas zelo lepo poskrbela. Odžejali smo se in pošteno okrepčali, tako da smo potem zmogli še pot nazaj. Letošnje šolsko leto se bliža koncu, mi pa že zbiramo ideje kam jo bomo popihali drugo leto. Se nam boste pridružili? 🙂

Kulturni dan učencev šestih razredov

V četrtek so obiskali  rojstno hišo Cirila Kosmača v Slapu ob Idrijci. Prijazna vodička  je razumljivo, zanimivo in starosti primerno predstavila življenje in delo slovenskega pisatelja. Po uspešno opravljenem delu – reševanju učnih listov – so se odpravili oz. odpeljali proti Zakojci, kjer so si ogledali rojstno hišo pisatelja Franceta Bevka. Učenci so se posedli na travo pred hišo in vodič jim je prijazno spregovoril o našem zelo plodovitem pisatelju. Ogled notranjosti hiše je potekal v treh skupinah, izpolnili so še naloge, ki so jih prejeli ter kulturni dan uspešno zaključili v Žireh.

Planinci v Mojstrani

Da je bila sobota čudovit pomladni dan, se vsi strinjamo, kajne? Planinci smo jo tokrat preživeli v Mojstrani. Tam smo si najprej ogledali Slovenski planinski muzej. Prijazna gospa Neli nas je popeljala skozi zgodovino planinstva na res zanimiv način. S posebnimi očali smo opazovali razgled s Triglavske severne stene, spoznavali smo, kdo so bili prvi hribolazci, opazovali smo prvo planinsko opremo, iskali zaklad, spoznavali živali, preživeli celo grozovito nevihto. Dobro uro smo sodelovali in bili več kot pridni. Poslovili smo se od gospe Neli in pozdravili vodiča, nadzornika v Triglavskem narodnem parku, gospoda Janeza. Povedal  nam je  ogromno zanimivosti o nastanku doline, ledenikih, živalih in rastlinah. Odpeljal nas je tudi k slapu Peričnik, nad katerim smo bili zelo navdušeni. Nazaj do muzeja smo se sprehodili po res lepi gozdni pešpoti. Prijetno utrujeni in polni novega znanja smo se usedli na avtobus ter se odpeljali proti domu. PD Žiri se zahvaljujemo, ker nam je tokrat krilo stroške avtobusnega prevoza. V mesecu maju pa nas čaka še zadnji letošnji izlet. Le kam hiti čas?

Premierna predstava impro igre v Ljubljani

V letošnjem letu smo se z učenkami impro igre vključili v MIŠ (Mala Impro Šola), v sklopu katere smo se v petek, 13. 4. predstavljali na malem gledališkem odru dvorane Pionirskega doma v Ljubljani. Čeprav nam je polovico ekipe odnesel šolski ples, nismo obupali, ampak smo se lotili improvizacije v polni meri. Punce so se odlično odrezale, srečanje pa je bilo zelo sproščeno, zabavno in ustvarjalno. Nekaj fotografij je nastalo ob začetku in koncu predstave, vmes pa je bilo preveč smeha 🙂

Nacionalni otroški parlament

V ponedeljek, 9. 4. 2018, se je predsednica skupnosti učencev OŠ Žiri, Nina Cankar, udeležila 28. nacionalnega otroškega parlamenta, ki ga vsako leto organizira Zveza prijateljev mladine Slovenija. Zasedanje je potekalo v Državnem zboru RS, kjer so mladi parlamentarci, predstavniki slovenskih šol, debatirali o spremembah v našem šolstvu. Znotraj skupin so iskali vsebine, ki ji pogrešajo v šoli za življenje (kot npr. prva pomoč, spretnosti pri delu v naravi, gospodinjske veščine), rešitve, kako vzpostaviti pozitivnejše in še kvalitetnejše odnose v šoli ter načine ocenjevanja, ki bi bili njim prijaznejši ter še in še. V uvodnem delu so otroke nagovorili predsednica ZPMS ga. Darja Groznik, predsednik DZ g. Milan Brglez ter predsednik države g. Borut Pahor. Pohvalili so razpravo mladih parlamentarcev ter jih hkrati spodbudili k nadaljnjemu aktivnemu izražanju idej in pobud. Plenarni razpravi so prisostvovali določeni drugi poslanci ter predsednik vlade Miro Cerar in ministrica za izobraževanje Maja Makovec Brenčič, ki sta v razpravi z odgovori na zastavljena vprašanja tudi aktivno sodelovala. Mladi parlamentarci, med njimi tudi naša predstavnica Nina, so tako postali zgledni poslanci za en dan. Podali so svoje poglede na življenje v šoli ter konstruktivne pobude, ki jih nikakor ne moremo spregledati. V naslednjem šolskem letu tema otroškega parlamenta, Šolstvo in šolski sistem, ostaja, znotraj le-te pa bomo s skupnimi močmi določene letošnje ideje tudi uresničili.

Stran 1 od 1312345...10...Zadnja »