PA SMO JIH DOČAKALI

Odhajamo na pošteno zaslužene počitnice

Zaključna prireditev je povezala vrednoto poštenost, ekologijo in praznik dan državnosti.

Na zaključku so najboljši učenci prejeli zaslužena priznanja in čestitke.

Nagradna ekskurzija za mlade raziskovalce

Najboljše mlade raziskovalce z Gorenjske je v ponedeljek, 19. 6., na nagradno ekskurzijo zapeljal BC Naklo.

Spoznali so delovanje uspešnega podjetja Pipistrel, ki je vodilni svetovni proizvajalec ultralahkih motorno-jadralnih letal s pomožnim motorjem. Ga. Teja Boscarol nam je predstavila začetke in razvoj podjetja ter proizvodni program ultralahkih letal. Proizvodnje si nismo ogledali, smo si pa lahko od blizu ogledali nekatere tipe letal, ki jih izdelujejo. Pozdravit nas je prišel direktor podjetja g. Ivo Boscarol.

V drugem delu smo si ogledali slovenske Benetke – Vipavo, vodnato naselje, ki ima kar 25 mostov, z njenimi znamenitostmi in se na koncu posladkali z najboljšim sladoledom, da nas je le-ta na lep sončen in vroč dan nekoliko ohladil.

SLOVO DEVETOŠOLCEV

Čas mineva in iz »prvih črvov« ste zrasli v devetošolce. Poslovili ste se od osnovnošolskih klopi in imeli smo se lepo. Želimo, da hodite po neznanih poteh, da odkrivate novo in pustite sled. Vedno gradite na znanju.

TEKMOVANJE ZA ČISTE ZOBE

V petek, 2. 6. 2017, smo se z učenci razredne stopnje v Škofji Loki udeležili zaključne prireditve Tekmovanja za čiste zobe ob zdravi prehrani. Povabljenih je bilo 48 učencev naše šole, ki so skozi šolsko leto 2016/2017 dobili pri nenapovedanem pregledu zob vedno najboljšo oceno – zajčka. Prireditev je bila zanimiva in polna smeha bleščečih zobkov. Vsi povabljeni učenci so prejeli praktično nagrado. Čestitke 3. b razredu, ki so tudi zmagovalci naše šole.

Zaključna ekskurzija 9. r  – Veržej, Prekmurje

Zaključna ekskurzija 9. r – Veržej, Prekmurje

Z učenci 9. razredov smo prejšnji teden preživeli dva dneva na zaključni ekskurziji. Nastanjeni smo bili v penzionu Mavrica v Veržeju. Oba dneva smo bili zelo aktivni. Doživeli smo popoldne v adrenalinskem parku Bukovniško jezero, si ogledali Plečnikovo cerkev v Bogojini, kopali v termah Banovci in dan zaključili z zabavo. Naslednji dan smo ustvarjali v rokodelskih delavnicah, popoldne pa se odpeljali v Grad na Goričko, kjer smo si ogledali doživljajski park Vulkanija.

PONOVNO SNIDENJE S PRIJATELJI IZ SRBIJE

Letos smo se drugo leto zapored odločili, da se z učenkami, ki se navdušujejo nad igro odbojke, udeležimo mednarodnega turnirja v mestu Jakovo, nedaleč stran od Beograda. Glavni razlog potovanja je bil turnir, posredno pa tudi spoznavanje bivše skupne države in pa samostojnost učenk, ki so prebivale pri svojih vrstnicah. V vseh pogledih so naše učenke, našo šolo zastopale več kot dostojno, kljub temu, da v znanju odbojke zaostajamo za ostalimi, ki so nastopali kot klubi. Tri tekme in trije porazi po zares borbenem pristopu, niso vplivali na odlično razpoloženje v ekipi, kar so nam potrdili tudi ostali udeleženci in njihovi vaditelji. Kljub dolgi vožnji, polni zastojev na mejah, smo domov prišli v jutranjih urah nasmejani in polni vtisov. Vsekakor je naš cilj, da tudi v prihodnosti naši učenci doživljajo tovrstne izkušnje. Zaključili pa smo z mislijo, da se imamo v naši državi še vedno zelo lepo.

Stran 1 od 1012345...10...Zadnja »