PODJETNIŠKI KROŽEK

Prvo in tretjo sredo v mesecu septembru je gospa Lucija Kavčič iz Zavoda Poljanska dolina na šoli izvedla motivacijsko delavnico za podjetniški krožek. Preko igre je na zanimiv način učencem predstavila svet podjetništva, ki ga bodo učenci lahko podrobneje izkusili pri krožku. Zainteresirani učenci se lahko na brezplačen podjetniški krožek prijavijo do vključno 24. septembra 2018, izvajati pa se bo začel oktobra v prostorih naše šole. Učenci bodo pravočasno obveščeni o podrobnostih.

Tri štiri zdaj, naj se BRALNA ZNAČKA prične!

17. septembra praznujemo dan Franceta Bevka, in prav na ta dan uradno začnemo z branjem za bralno značko. Učenci prvih razredov so danes prvič obiskali šolsko knjižnico. Poleg pravljične urice jih je čakalo presenečenje: v dar so prejeli slikanico pisateljice Anje Štefan in ilustratorke Marjance Jemec Božič Kotiček na koncu sveta(več …)

Dobro jutro v Žireh

Včeraj je RTVSLO v Žireh dopoldne snemala oddajo Dobro jutro. Na nas so se obrnili z željo, da se jim kot šola predstavimo s pestro ponudbo dejavnosti, v katere so učenci vključeni. Prispevke si lahko ogledate v arhivu na spletnih straneh RTVSLO na povezavah:

Naši učenci so se na oddajo pripravili veliko bolje, kot so to prikazale kamere RTVSLO1. Nekaj o svojih dejavnostih so povedali tudi v posnetku (v kolikor ga ne preglasi harmonika) šole.

“Ne bom pozabil na stare čase….”

… so v en glas v slovo osnovni šoli zapeli devetošolci, od katerih smo se na slavnostni podelitvi, ki se je odvila pretekli petek, poslovili tisti, ki nam ni vseeno za mladi rod.

Nagradni izlet 2018: Salzburg, 1. junij 2018

DMFA Slovenije – društvo matematikov, fizikov in astronomov Slovenije vsako leto za učence, ki so najuspešneje reševali matematične naloge Evropskega matematičnega kenguruja na šolskem tekmovanju in dosegli dovolj točk na državnem tekmovanju, organizira nagradni izlet. Iz naše šole je na ta izlet bil povabljen Krištof Trček  9.a razreda.

Čestitamo !

IZKUŠNJE PRED MLADOSTJO

V četrtek so se v prijateljski košarkarski tekmi pomerili učitelji z učenci. Na zanimivi tekmi sta obe ekipi številnim gledalcem prikazali veliko borbenosti in lepih košarkarskih potez.

Tradicionalno športno srečanje se je končalo z minimalno zmago učiteljev.

Stran 1 od 1412345...10...Zadnja »