Zadnji petek v novembru za 22 učenk in 3 učence naše šole ni bil običajno ‘šolski’. Moči in zanimanja so združile učenke, ki obiskujejo knjižničarski krožek ter druščina nadarjenih učencev od 6. do 9. razreda. Naš cilj je bil obisk 35. Slovenskega knjižnega sejma v Ljubljani. Ker smo se zgodaj odpravili na pot, se nam je najprej prilegla Pižama in sLOLvenski klasiki – stand up nastop enega najbolj priljubljenih mladinskih pisateljev, Boštjana Gorenca – Pižame. Sledil je ogled pravkar odprte razstave Knjiga. Znanje. Razum v Mestnem muzeju Ljubljana. In ne nazadnje, obisk knjižnega sejma. Pridružili smo se Šolskemu knjigosledu – vodenju po sejmu, ter na koncu imeli še prosto za samostojen ogled in morebiten nakup nam zanimivih knjig. Izbira je bila težka. 😉 Naj živijo knjige, mi smo v njihovem duhu preživeli čudovit dan!
Preberite še zapis Ines in Larise iz 9. razreda:

V petek 29.11.2019 smo se nadarjeni učenci od  6. do 9. razreda skupaj z učenkami knjižničarskega krožka že zgodaj zjutraj odpravili v Ljubljano na predstavo slovenskega komika Boštjana Gorenca – Pižame, na knjižni sejem ter v Mestni muzej Ljubljana. Na predstavi Pižame smo se zelo nasmejali, saj nam je komično predstavil zgodovino slovenske književnosti. Po predstavi smo se z njim tudi slikali. Zatem smo si privoščili malico, po kateri smo se peš odpravili do Mestnega muzeja Ljubljana, kjer smo si ogledali razstavo z naslovom Knjiga. Znanje. Razum. Vodič nam je predstavil obdobje novega veka, v katerem smo Slovenci dobili tudi prvo tiskano knjigo v slovenskem jeziku! Ko smo končali z ogledom, smo se napotili nazaj proti knjižnemu sejmu, kjer smo si vzeli pol ure za ogled sejma ter nakup knjig. Zatem smo si pod vodstvom vodičev v dveh skupinah ogledali celoten knjižni sejem. Na nekaterih stojnicah založb smo se ustavili ter izvedeli, kako nastane knjiga. Na koncu ogleda smo si privoščili še čas za malico, v večini pa čas za nakup knjig. Med sprehajanjem po knjižnem sejmu v Cankarjevem domu smo srečali kar nekaj znanih oseb (Peter Poles, Primož Suhodolčan, Feri Lainšček in drugi). Na koncu smo utrujeni odšli do avtobusa, od tam pa naravnost v Žiri. Dan je bil lep ter preživet v dobri družbi in vsi smo bili navdušeni nad obiskom knjižnega sejma.