26. septembra je na Osnovni šoli Cvetka Golarja Škofja Loka potekalo predtekmovanje v kvizu Male sive celice. Našo šolo sta zastopali dve ekipi – prva ekipa v sestavi Lučka Kozamernik, Denis Jurca in Urh Mur ter druga ekipa z Ano Govekar, Luko Gantarjem in Niko Dolenec. V družbi voditelja TV oddaje Nika Škrleca so se ekipe najprej pomerile v pisnem delu, najboljših osem pa še v ustnem delu. Naša ekipa Lučka, Denis in Urh je v pisnem delu dosegla najvišje število točk in s tem tudi najboljši rezultat vseh predtekmovanj, ki so potekala po različnih slovenskih krajih. Tudi v ustnem delu so pokazali dovolj znanja, da so si priborili uvrstitev med najboljših 32 ekip v Sloveniji, ki se bodo v nadaljevanju po parih pomerila v televizijskih soočanjih v prenovljeni oddaji Male sive celice. Veliko znanja je pokazala tudi druga ekipa, a po novih pravilih lahko šolo v nadaljevanju zastopa le ena ekipa. Čestitke vsem in navijajte za nas!