DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ KEMIJSKIH POSKUSOV

V petek, 6.decembra 2019 je na gimnaziji Moste potekalo državno tekmovanje iz kemijskih poskusov za osnovnošolce.

Učenci Rebeka Cankar, Sara Ferreira in Jon Slabe iz 8.r so s poskusom »Voda spremeni barvo na ukaz« osvojili SREBRNO PRIZNANJE.

Urh Mur iz 9.r. je izvedel poskus «Razstrupljanje strupenih plinov s pomočjo drugih kemikalij » in prav tako osvojil SREBRNO PRIZNANJE, hkrati pa je dobil tudi nagrado za NAJBOLJ ZABAVNO IZVEDEN POSKUS.

Vsem nagrajencem iskrene čestitke za odlično predstavljene in izvedene eksperimente.

Mentorica Lili Justin

Šolsko tekmovanje iz znanja nemščine

V mesecu novembru je bilo šolsko tekmovanje iz znanja nemščine. Udeležilo se ga je 6 devetošolcev, ki obiskujejo izbirni predmet nemščina. Pri reševanju zahtevnih nalog sta se najbolj izkazala Urh Mur 9.b in Žiga Kunc 9.c, ki sta dosegla bronasto priznanje. Urh Mur pa se lahko udeleži tudi državnega tekmovanja v mesecu marcu.

Čestitke.

ZAKLJUČILI TUDI LETOŠNJE TEKMOVANJE IZ BIOLOGIJE

Državno tekmovanje na temo »ČLOVEŠKA RIBICA IN JAMSKI EKOSISTEM« je potekalo 29. 11. 2019 na OŠ Predoslje. Udeležil se ga je učenec Rok Filipič iz 9. razreda in se spoprijel z zelo zahtevnimi nalogami. Pokazal je zares veliko znanja in razumevanja proučevane tematike. Za dosežen rezultat prejme srebrno priznanje, ki pa ima vrednost zlata, saj mu je do najvišje stopničke zmanjkala le točka. Rok, iskrene čestitke!

Šolsko tekmovanje iz znanja angleščine za devetošolce

14. novembra se je 23 devetošolcev naše šole pomerilo v znanju angleškega jezika. Bronasto priznanje so si prislužili:

Jošt Erznožnik, Jurij Erznožnik, Urh Mur, Miša Starman, Žiga Kunc, Zala Tušek, Maja Govekar, Jerica Jesenko, Petra Kolenc Jereb, Lana Oblak, Žan Mai Matjašec, Taja Vončina, Taj Zupan in Ajda Jereb.

Prvih deset tekmovalcev bo našo šolo zastopalo na območnem tekmovanju, dne 15. januarja 2020,  v Cerkljah na Gorenjskem.

Čestitamo.

Mentorica Betka Pišlar

Tekmovanje iz kemijskih poskusov – MEHURČKI

V mesecu novembru je potekalo izbirno tekmovanje iz praktične izvedbe kemijskih inovativnih poskusov. Tudi učenci naše šole so bili inovativni pri dveh poskusih in sicer:

1. poskus:” Razstrupljanje strupenih plinov s pomočjo drugih kemikalij”; avtor Urh Mur iz 9.A razreda
  2. poskus: “Voda spremeni barvo na ukaz”; avtorji: Sara Ferreira, Rebeka Cankar in Jon Slabe iz 8.A razreda

Osvojili so bronasto priznanje  med 20 najbolje ocenjenimi poskusi in se uvrstili na državno tekmovanje, ki bo 6.12.2019 na gimnaziji Moste v Ljubljani.

Iskrene čestitke vsem in držimo pesti za nadaljevanje inovativnosti.

Stran 1 od 2712345...1020...Zadnja »