HITRI LONČKI

Novo šolsko leto je prineslo tudi novo tekmovanje in sicer v hitrostnem zlaganju lončkov. Ekipno tekmovanje bo potekalo v okviru že poznanega kviza Male sive celice.

Za sodelovanje se je bilo potrebno na predtekmovanju uvrstiti med najboljših 32 ekip iz cele Slovenije. To je uspelo tudi naši ekipi, ki jo sestavljajo Maks Kosmač, Zarja Kopač in Nejc Filipič.

Čestitke za izjemen rezultat in držimo pesti, da bodo hitri tudi v nadaljnjih dvobojih z nasprotnimi ekipami.

Bralno značko opravilo 440 učencev naše šole

V tem posebnem letu se lahko pohvalimo tudi z branjem: kar 440 učencev od 1. do 9. razreda je osvojilo priznanja za bralno značko. Če nas je na šoli 539, bere skoraj 82% učencev! 😉 Med devetošolci imamo 46 zlatih bralcev. Slednji na valeti v dar prejmejo knjigo Partljič.doc, ki jim jo podarja Društvo Bralna značka Slovenije – ZPMS. Mentorjem in bralcem čestitke za čas in trud, posvečen knjigi. Vse se bo obrestovalo: v znanju in domišljiji!
KEMIJA – državno tekmovanje

15. aprila je bilo državno tekmovanje iz znanja kemije. Udeležili sta se ga dve učenki iz 9.B. Dosegli sta odlične rezultate, ter tako osvojili srebrno priznanje in sicer: Rebeka Cankar in Sara Ferreira.

Obema učenkama iskrene čestitke za odlično znanje.

Šest zlatih priznanj na državnem tekmovanju iz matematike

Zaključeno je tekmovanje iz znanja MATEMATIKE. Na šolskem tekmovanju – KENGURU se je pomerilo 172 učencev prvih do devetih razredov. Najboljši so si prislužili priznanja.

Od prvega do četrtega razreda bo podeljenih 42 priznanj, ki so enakovredna bronastemu Vegovemu priznanju. Od petega do devetega razreda pa bo podeljenih 33 bronastih Vegovih priznanj.

19 učencev od petega do devetega razreda si je z dosežkom na šolskem tekmovanju pridobilo pravico sodelovanja na državnem tekmovanju v znanju matematike.

Učenci so na državnem tekmovanju dosegli odlične rezultate.

Kar šest jih je osvojilo ZLATO VEGOVO PRIZNANJE. To so:

Ula Mur 5.c,  Sara Podlesek 5.c , Mija Novak 7.b, Izadora Kopač 7.b ,  Tinkara Mur 8.a,  Lenča Miklavčič 8.c

SREBRNO VEGOVO PRIZNANJE  pa so si pridobili:

Nina Mazzini 5.c , Tara Krvina 6.c, Lucija Petrovčič 6.c, Mihael Praznik 7.a, Ian Timotej Poljak 7.c , Oskar Erznožnik 7.b , Gaber Baldasin 7.c , Liza Poljanšek 7.a,  Anže Kopač 8.c, Sara Ferreira 9.b, Rebeka Cankar 9.b

Čestitke vsem dobitnikom priznanj.

FIZIKA

V letošnje šolskem letu je tekmovanje iz fizike potekalo samo na dveh ravneh, šolskem ter državnem, na katerega so se neposredno uvrstili najboljši tekmovalci osmih ter devetih razredov. Pridobili so zlato Stefanovo priznanje: Rebeka Cankar iz 9.b razreda ter 4 srebrna priznanja:  Anže Kopač ter Tomo Trček iz 8.c razreda, Alja Deronja iz 8.a razreda ter Sara Ferreira iz 9.b. Evi Strel je do priznanja žal zmanjkala le točka.  Rebeka je z odličnim reševanjem zasedla osmo mesto v državi.

Naj bodo odlični rezultati spodbuda za naprej.

Čestitamo!

Računalniško tekmovanje BOBER

Na šoli je v tednu med 1. in 13. marcem 2021 potekalo računalniško tekmovanje Bober. Za učence razredne stopnje je na voljo samo šolsko tekmovanje, za učence predmetne stopnje pa je vsako leto poleg šolskega organizirano tudi državno tekmovanje, ki je bilo letos zaradi razmer na žalost odpovedano. Šolskega tekmovanja se je udeležilo 48 učencev od 4. do 8. razreda, 21 učencev je osvojilo bronasto priznanje. Čestitke vsem!