Šolska shema (ŠSH) je ukrep skupne kmetijske politike EU v sektorju sadja in zelenjave ter mleka in mlečnih izdelkov. Namen tega ukrepa je ustaviti trend zmanjševanja porabe sadja in zelenjave ter mleka in mlečnih izdelkov in hkrati omejiti naraščanje pojava prekomerne telesne teže in debelosti pri otrocih. Slednja namreč povečuje tveganje za nastanek številnih bolezni sodobnega časa (sladkorna bolezen tipa 2, srčno-žilne bolezni, rak, osteoporoza, itd).

V okviru tega projekta je učence 6. razredov na razredni uri obiskala lokalna kmetijska svetovalka, inž. kmet., ga. Germana Pivk .

Učenci so prisluhnili zanimivemu predavanju o pomenu zajtrka v prehrani ter zdravem načinu življenja. Jejmo čim več svežega sezonskega sadja: jagode, češnje, borovnice, maline, hruške, ribez… in zelenjave: korenje, kumare, zelje, repa…!  Na tak način bomo živeli bolj zdravo! Z učenci smo degustirali in med seboj primerjali okuse različnih sort svežih in sladkih, sočnih in dišečih jabolk: MERKUR, LUNA, RUBINOLA in OPAL, ki so lansko leto obilno obrodila na ekološki domačiji Blaževc v Izgorjah.

Na naši šoli brezplačno razdeljevanje sadja v okviru ŠSH poteka ob sredah, ko učenci v času šolske malice prejmejo različno kvalitetno sadje iz lokalnega okolja. Dober tek!