Potrjujemo, da bomo ob upoštevanju priporočil NIJZ za preprečevanje širjenja virusa covid 19, za učence 7. razredov  16. – 18. septembra 2020  izpeljali tridnevno planinsko šolo v naravi.

Program šole bomo pod vodstvom naših  učiteljev in planinskih vodnikov izpeljali v okolici Planine Razor, od koder bomo izvedli planinske ture na bližnje gore.

Učenci se bodo v teh treh dneh na predavanjih v naravi teoretično in praktično seznanili z najpomembnejšimi podatki, ki jih mora imeti planinec za varno pot v gore. Pridobljena znanja  se bodo navezovalo  tudi na  učno snov  predmetov v 7. razredu (biologija, zgodovina, geografija …).

Poskrbljeno bo tudi za pestro planinsko družabno življenje. V okviru izobraževanja si bomo ogledali mlekarno in sirarno na planini Kuk.

Ker bo za prehrano in pijačo poskrbljeno v celoti, naj otroci s sabo z izjemo energetskih dodatkov  (suho sadje, energetski bonboni in čokolada) ne jemljejo nobene dodatne hrane.

Cena trodnevne šole v naravi je 76,7 EUR. Starši otrok, ki so upravičeni za  dotacijo iz šolskega sklada, naj prošnjo oddajo čim prej (obrazec dobite na spletni strani šole.)

PONOVNO PRILAGAMO SPISEK  OBVEZNE  OPREME:

• primerno velik planinski nahrbtnik,
  • planinski čevlji, športni  in navadni  copati,
  • rezervno spodnje perilo, vrhnje majice in  bombažne  nogavice,
  • pribor za osebno higieno,brisača,
  • 2 trenirki (1 kot pohodna obleka in 1 za prosti čas), kapa, rokavice,
  • podloženi anorak in termo pulover (ali topla bunda),
  • zložljivi dežnik,
  • zdravstvena kartica,
  • zvezek, pisalo,
  • komplet prevlek za vzmetnico in vzglavnik,rjuha ali spalna vreča,
  • bidon za pijačo,
  • osebni dokument.
  • večja športna torba,v katero boste zložili osebno opremo

Neobvezna oprema:  fotoaparat, daljnogled, kompas, planinski zemljevidi, družabne igre (žepni šah, križanke, človek ne jezi se, karte …).

OPOZORILO:   Učenci naj do odhoda uredijo  nezgodno zdravstveno zavarovanje.

V primeru zelo slabe vremenske napovedi bomo šolo v naravi  prestavili.

Starši prosimo, da o morebitnih zdravstvenih težavah in posebnostih otroka (vrtoglavica, strah pred višino, redno jemanje zdravil, prehranske diete) o tem pisno ali osebno obvestijo svojega razrednika ali vodjo planinske šole.

Odhod na planinsko šolo v naravi bo v sredo, 16. 9. 2020 ob 7:00 iz šolskega parkirišča, povratek pa v petek, 18. 9. 2020 okoli 13. ure.

Vodja planinske šole v naravi: Bogdan Erznožnik