Tom Sawyer – gledališka predstava v angleškem jeziku v Tolminu

Danes smo si z učenci zadnje triade, ki obiskujejo dodatni pouk angleščine, ogledali zanimivo gledališko predstavo v angleškem jeziku. Izvedli so jo igralci TNT Theatre Britain.
Uživali smo v lepi in razločni izgovarjavi glavnega junaka Toma in ostalih igralcev. Tomove dogodivščine so hkrati komedija, grozljivka in celo romanca ob spremljavi glasbe petdesetih let 19. stoletja ob reki Mississippi.

Izmenjava smučarske in športne opreme

V nedeljo, 8. 12. 2019, bo v Osnovni šoli Žiri potekala izmenjava smučarske in športne opreme. Lepo povabljeni vsi, ki bi radi izmenjali rabljeno opremo ali kupili novo. Dogodek se bo odvijal na spodnjem hodniku starega dela šole- vhod skozi veliko telovadnico. Izmenjava bo mogoča med 8:00 in 12:00 uro.
Lepo povabljeni
MIKLAVŽEV SEJEM 2019

V četrtek, 28. 11. 2019 vas od 17.00 dalje vabimo na dobrodelni MIKLAVŽEV SEJEM S SREČELOVOM.

Potekal bo v večnamenskem prostoru OŠ Žiri. Na voljo bo veliko lepih izdelkov otrok iz šole in vrtca.

Vse srečke na srečelovu bodo dobitne. Z nakupom prispevate v šolski sklad.

Dobrodošli!

Otvoritev razstave o Žirovcih – Maistrovih borcih

V petek, 15. novembra smo na šoli pripravili slavnostno otvoritev razstave o Žirovcih – Maistrovih borcih. S prireditvijo, ki so jo vodili in pripravili naši učenci, smo obenem obeležili tudi prihajajoči državni praznik dan Rudolfa Maistra. Govornica na prireditvi je bila predsednica Zveze društev general Maister Slovenije mag. Lučka Lazarev Šerbec.

Razstavo je postavilo Domoljubno društvo general Rudolf Maister Žiri. Na ogled bo vsak šolski dan, od 9.00 do 17.00 ure in ob nedeljah od 8.00 do 16.00 ure, vse do 31.12.2019. Vabljeni tudi zunanji obiskovalci.

LESNI FENIKS – projekcija filma Smeti

Društvo Ekologi brez meja in partnerji projekta Lesni feniks pripravljajo predvajanje dokumentarnega filma Smeti (Trashed) z uvodnim komentarjem Urše Zgojznik, ki bo v sredo, 20. novembra 2019, ob 18. uriKinu Žiri.

V dokumentarnem filmu, ki je nastal v produkciji filmske družbe Blenheim Films, se igralec Jeremy Irons nameni raziskati razsežnosti in vplive globalne problematike odpadkov, ko na svojem potovanju okoli sveta obiskuje čudovite kraje, okrnjene zaradi onesnaževanja. Film je prejel množico nagrad na različnih festivalih, leta 2013 je bil predvajan tudi v Evropskem parlamentu.

Film ima slovenske podnapise. Dogodek bo trajal približno dve uri. Nanj se ni treba prijaviti in je brezplačen. Vljudno vabljeni vsi, ki vas zanimajo okoljske teme ali bi radi izvedeli več o problematiki odpadkov.

Stran 1 od 2512345...1020...Zadnja »