Akcija zbiranja starega papirja

Učenci 9. razredov, bomo v sredo in četrtek (27. in 28. marec) zbirali odpadni papir. Papir lahko dostavite h kontejnerju, ki bo pred šolo (sreda, četrtek do 18.00 in petek do 13.00). Učenci bomo papir pobirali tudi po domovih. Če so se vam čez zimo nabrale zaloge starega papirja, vas prosimo, da ga pripravite. Hvala za sodelovanje.

Učenci 9. razredov.

VPIS V 1. RAZRED

Bodoče prvošolčke in njihove starše vabimo k vpisu v 1. razred za šolsko leto 2019/2020. Vpis bo potekal v pisarni šolske svetovalne službe (214, 215) v naslednjih terminih:
– ponedeljek, 11. februar 2019, med 8. in 17. uro,
– torek, 12. februar 2019, med 8. in 17. uro,
– sreda, 13. februar 2019, med 8. in 17. uro,
– četrtek, 14. februar 2019, med 12. in 16. uro.

VSI ŠOLOOBVEZNI OTROCI PREJMEJO VABILO K VPISU PO POŠTI.

SKOČI Z NAMI

Tudi letos bo potekalo tekmovanja otrok 1.-4. razreda v smučarskih skokih z alpskimi smučmi – SKOČI Z NAMI. Udeležbo priporočamo samo otrokom, ki so letos večkrat smučali ali skakali, vendar niso vključeni v klubih. Zahtevana je popolna smučarska oprema- alpske smuči, navaden kombinezon, ČELADA! Tekmovanje bo potekalo v Tržiču v torek, 12. 2., od devete ure dalje. Skakalni klub Žiri bo organiziral trening za otroke v četrtek, 7. 2., v Račevi ob 18.00. Otroci, ki bi se prijavili, naj v publikaciji prinesejo dovoljenje staršev za nastop- do srede, 6. 2. Za en kombi (odhod ob 7.45) poskrbi Skakalni klub Žiri, ob več prijavah, starši sami poskrbite za prevoz.
Vabilo na prireditev v počastitev kulturnega praznika

KAJ JE KULTURA?

“V zadrego me je spravil naš Jura,
ko me je vprašal, kaj je kultura.

Kultura je sladoled in da nanj v vrsti počakaš,
kultura je kahla in da v njo se pokakaš.
Je limonada in da počasi jo piješ,
in je igračka, dokler je ne razbiješ.
Kultura je knjiga in da jo vzameš v roke,
in je peščeni grad, dokler se ne podre.

Kultura je tudi, če kaj pojasniti skušaš,
in kulturen si ti, ker me poslušaš.”

(Srečko Niedorfer)

Spoštovani starši in vsi prijatelji naše šole,

vljudno vas vabimo na prireditev v počastitev

SLOVENSKEGA KULTURNEGA  PRAZNIKA,

ki bo v sredo, 6. 2. 2019, ob 18. uri v kinodvorani Žiri.

Učenci in učitelji Osnovne šole Žiri

OBVESTILO

Ker je letošnja zima suha, vremenske razmere omogočajo učencem predmetne stopnje prihod v šolo s kolesom. Starši vozniki so nas opozorili na neustrezno opremo mladih kolesarjev (vožnja brez čelade in neprižgane luči) in neustrezno vožnjo po voznem pasu (vijuganje po cesti) kljub že opravljenemu kolesarskemu izpitu.

Za varnost vašega otroka na cesti ste odgovorni starši, zato vas zaposleni na šoli pozivamo k osveščanju vašega otroka o ustreznem obnašanju v cestnem prometu.

V okolici šole pa bomo skupaj s policijo poskrbeli za zagotavljanje večje varnosti v cestnem prometu.

Mateja Velkavrh, koordinatorica prometne vzgoje

Šolsko tekmovanje iz angleščine za 9. razrede

14. 11. 2018  je 15 devetošolcev  tekmovalo  v znanju angleškega jezika. Na območno tekmovanje so se uvrstili Filip Erznožnik, Bine Rakušček in Jakob Demšar.

Filip Erznožnik si je prislužil bronasto priznanje.

Čestitamo vsem tekmovalcem.

Mentorica Betka Pišlar

Stran 1 od 2012345...1020...Zadnja »