Miklavžev sejem

Dobrodelni Miklavžev sejem bo v četrtek,  30.11. 2017 v VNP osnovne šole Žiri. Učenci in mentorji se že trudijo z izdelavo čestitk, obeskov , okraskov in drugih izdelkov. Zbrana sredstva so namenjena  v šolski sklad , za finančno pomoč učencem pri plačilu stroškov nadstandardnega programa.

Lepo vabljeni na dogodek.

PREDAVANJE ZA STARŠE – HITRI PRSTKI

Otroci vedno pogosteje prehajajo med različnimi zasloni: televizorjem, igralnimi napravami, pametnimi telefoni, tabličnimi, prenosnimi in namiznimi računalniki. Pri vsem tem se staršem porajajo različna vprašanja. Kdaj otroku ponuditi računalnik ali tablico? Kako je z omejevanjem uporabe? Katere so primerne in katere neprimerne vsebine? Na ta in podobna vprašanja boste dobili odgovore na interaktivnem predavanju “HITRI PRSTKI” s priporočili glede varne in uravnotežene uporabe računalnikov, pametnih telefonov, tablic.
Predavanje bo v ponedeljek, 20. novembra 2017, ob 17.30 v glasbeni učilnici (319). Center LOGOUT vam bo predstavil vsebine, ki so lahko koristne za splošni razvoj otrok ter priporočila za zdravo sobivanje v svetu digitalnih dražljajev. Posebna pozornost bo namenjena pametnim telefonom in računalniškim igricam.

ZAPORA CESTE

Spoštovani starši! Od ponedeljka dalje bo zapora ceste od Elektra do gradbišča na stadionu.Vhod v šolo bo normalno odprt na obeh straneh, bo pa nekoliko oteženo parkiranje. Parkirišče pod učilnicami pri stadionu bo dostopno le z južne strani (mimo Petrola) in zmanjšano za kakšnih 6 parkirnih mest. Tudi dostop do vrtca bo možen samo s te strani. Če bo nujno, lahko parkirate na občinskem travniku ob cesti od vrtca proti Sori. Druga parkirišča ob šoli bodo normalno dostopna, prosim pa vas, da pustite 3 označena parkirna mesta prosta za starše, ki vozijo  otroke v šolo. (menda bo v ponedeljek celo deževalo). Hvala za razumevanje!

Erasmusovci smo v Bolgariji

V tednu od 16. do 20. oktobra smo žirovski Erasmusovci v Bolgariji, kjer smo aktivni kar na treh dogodkih – tu potekajo izmenjava učencev, izkušnje učiteljev/vzgojiteljev in koordinatorski sestanek. V Plevnu opažamo velike kulturne razlike, več o našem delovniku pa si lahko preberete na šolskih spletnih straneh projekta (1. dan, 2. dan, 3. dan, 4. dan, 5. dan, 6.dan)

PEŠBUS JE TU!

Vsi, ki ste svojega otroka prijavili na Pešbus, si tukaj preberite in oglejte natančnejše informacije o lokaciji postajališč in časovnem poteku. Še enkrat vas spomnim, da se je potrebno držati časovnice.

Kontaktna številka v primeru najave odsotnosti “potnika”: 041 468 726

Žir-žav

V ponedeljek, 2. 10. 2017, od 16.00 do 17.30, bo v sklopu tedna otroka na naši šoli potekal tradicionalni Žir-žav. Organizirane bodo različne delavnice (športne, spretnostne, ustvarjalne, plesna, dramska, igralna,…), v katerih bodo otroci lahko sodelovali. Slogan tedna otroka 2017 je Povabimo sonce v šolo. Lepo vabljeni, da se nam pridružite.

Stran 1 od 1512345...10...Zadnja »