Šolsko tekmovanje iz angleščine za 9. razrede

14. 11. 2018  je 15 devetošolcev  tekmovalo  v znanju angleškega jezika. Na območno tekmovanje so se uvrstili Filip Erznožnik, Bine Rakušček in Jakob Demšar.

Filip Erznožnik si je prislužil bronasto priznanje.

Čestitamo vsem tekmovalcem.

Mentorica Betka Pišlar

Zavestno starševstvo

DPM Škofja Loka in LAS Škofja Loka organizirata predavanje za starše ZAVESTNO STARŠEVSTVO. Predavata dr. Albert in Leonida Mrgole, v veliki predavalnici Gimnazije Škofja Loka, v četrtek, 29.11. 2018 ob 18.00.

Predavatelja bosta na konkretnih zgodbah in primerih pokazala, kako ohraniti stik z otroki v težkih situacijah. V svoji praksi sta spoznala, da je stik z otrokom ključ do odnosa, komunikacije in motiviranosti za delovanje otrok na vseh področjih. Čar njunih predavanj so konkretne zgodbe iz življenja, ki prinašajo staršem uporabna sporočila. Sta avtorja vzgojne uspešnice Izštekani najstniki in starši, ki štekajo.

Če se želite predavanja udeležiti, izpolnite prijavnico. Predavanje je brezplačno.

Dobrodelni MIKLAVŽEV SEJEM 2018

Dobrodelni Miklavžev sejem bo v četrtek,  29.11. 2018 od 17.00 dalje v VNP osnovne šole Žiri.

Učenci in mentorji se že trudijo z izdelavo čestitk, obeskov, okraskov in drugih izdelkov.

Zbrana sredstva so namenjena v šolski sklad, za finančno pomoč učencem pri plačilu stroškov nadstandardnega programa.

Lepo vabljeni na dogodek.

Dobrodelni Miklavžev sejem bo sneman za namen video predstavitve šole in njenega delovanja.

POMEMBNO OBVESTILO!

Od srede, 14. 11. 2018, bo zaradi gradnje športne dvorane začasno onemogočen glavni vhod v zobno ambulanto.

Vhod je možen skozi glavni vhod šole, mimo večnamenskega prostora do konca spodnjega hodnika.

Hvala za razumevanje.

Marijan Žakelj, ravnatelj OŠ Žiri

Predavanje za starše

Tudi letos vas vabimo na zanimivo, predvsem pa uporabno predavanje z naslovom VZGOJA ZA CELOSTNI RAZVOJ OTROKOVIH MOŽGANOV.
Vzgojiti otroka v odgovorno in samostojno osebo je želja vsakega starša. Pot do cilja pa pogosto predstavlja izziv in nešteto zastavljenih vprašanj. Vzgoja, izkušnje in doživetja neposredno vplivajo na razvoj možganov, ki se v obdobju otroštva in odraščanja najbolj oblikujejo. Otrok za zdrav razvoj potrebuje usklajeno delovanje možganov, pri tem pa mu v otroštvu in odraščanju morajo pomagati starši, ker sam tega ne zmore.
Pridružite se nam na predavanju, ki bo v četrtek, 22. novembra 2018, ob 17.30 v glasbeni učilnici (319). Jasmina Kristovič bo govorila o tem, kako različne oblike vzgoje vplivajo na razvoj možganov, zakaj so meje, doslednost, red in odgovornost v otroštvu pomembni pri razvoju možganov, kako vzgajati, da se bo otrok razvil v odgovorno in samostojno osebo, kako ukrepati proti brezciljnosti in dolgčasu in še kaj.

Osmošolci se učijo v naravi

Tretji in četrti dan našega tabora nas je pri izpeljavi načrtovanega programa vedno bolj vztrajno spremljalo sonce in dobra volja vseh sodelujočih. Ogledali smo si slap Skalco, mimo Mariborske koče pa smo krenili po grebenu Pohorja in tako kot drugi dan imeli na razgledni jasi kosilo na prostem. Včerajšnji večer nam je z zanimivim predavanjem popestril aktivni turistični flosar (splavar). Današnji program smo po jutranji predstavitvi nadaljevali s pohodom do najvišje točke vzhodnega Pohorja (Žigartov vrh). Vmes smo se ustavili ob starem mejnem kamnu in si ogledali geodetski stolp. Popoldanski čas smo namenili orientacijskemu teku, čaka pa nas še disk golf ter predstavitveni večer po skupinah. Jutri je odhod iz Maribora okrog 14. ure, predvideni prihod v Žiri pa okrog 17. ure.

Stran 1 od 2012345...1020...Zadnja »