ŠOLSKO TEKMOVANJE IZ ZNANJA NEMŠKEGA JEZIKA

V okviru izbirnega predmeta nemščine so se učenci osmih razredov v preteklem mesecu udeležili šolskega tekmovanja. Kljub temu, da je bila tekmovalna pola prirejena za učence, ki se  nemščine učijo kot prvega tujega jezika, smo tudi mi, ki se nemščine učimo v nekoliko skromnejšem obsegu tedenskih ur, dokazali, da lahko posežemo visoko. Tekmovalo je osem učencev, od tega so bili štirje učenci še posebej uspešni. Ti bodo OŠ Žiri konec meseca marca zastopali na državnem tekmovanju iz znanja nemškega jezika.

Bronasto priznanje so tako osvojili: IZADORA KOPAČ, MIHAEL PRAZNIK in NEJC DOLENC. Za točko je bronasto priznanje zgrešila ZOJA ZUPANČIČ, ki pa se je zaradi visokega števila točk uspela prebiti med tekmovalce, ki bodo svoje znanje dokazovali na državni ravni.

Zahvaljujem se vsem učencem, še posebej pa najboljšim štirim, ki svoj trud v priprave vlagajo izven šolskih ur, saj veliko vsebin, ki so predpisane za državno tekmovanje, pri rednih urah izbirnega predmeta ne obravnavamo.

Wir schaffen das! 🙂

5.C zbira zamaške za VESELE NOGICE

Učenci in učiteljica 5.c razreda vas vabimo, da na pomagate pri zbiranju zamaškov za društvo Vesele nogice. Zamaške zbiramo do 31. marca. Prinesete jih v vetrolov pri vhodu v stari del šole (s Katernikove strani).

Hvala za vašo pomoč!

PREHRANA

Spoštovani starši!

Epidemija Covid 19 nam je zelo spremenila utečeno življenje in navade. Kot na vseh področjih, se moramo tudi na šoli prilagajati situaciji. Soočamo se s številnimi odsotnostmi učencev, kar je povezano z različnimi dejavnostmi. Med drugim tudi z organizacijo prehrane. Na šoli se trudimo, da s hrano ravnamo čimbolj spoštljivo in racionalno. Da nam bo to še naprej uspevalo, vas lepo prosimo, da nam ob odsotnosti vaših otrok odjavite tudi njihovo prehrano. Le tako bomo lahko prilagodili naša naročila in zavrgli čim manj pripravljene hrane.

Za vaše sodelovanje in razumevanje, se vam prijazno zahvaljujemo!

OBVESTILO

Spoštovani straši,

iz medijev ste bili obveščeni o spremembah Odloka o izjemah od karantene na domu po visoko tveganem stiku s povzročiteljem nalezljive bolezni COVID-19, ki pričnejo veljati danes, v sredo, 19. 1. 2022.

Kljub priloženi okrožnici vam jih posredujemo:

• V primeru, ko je potrjen en primer okužbe s PCR v oddelku, se morajo učenci v obdobju sedmih dni od visokorizičnega stika vsakodnevno samotestirati v šoli, zato da spremljamo širitev okužbe. Učenci, ki so imeli visokorizični stik v vzgojno-izobraževalnem zavodu, gredo v karanteno takrat, kadar je v posameznem oddelku potrjena okužba pri več kot 30 odstotkih učencev v roku 14 dni.
  • Učencem ni treba opravljati vsakodnevnega samotestiranja namesto napotitve v karanteno, če
    izpolnjujejo določila druge ali tretje alineje 2. člena odloka, ki ureja izjeme od karantene: to pomeni, da so preboleli COVID-19 in je od pozitivnega rezultata testa PCR minilo manj kot 45 dni ali pa so preboleli COVID-19 in bili ustrezno cepljeni ali predložijo dokazilo o negativnem rezultatu testa HAG, ki ni starejši od 24 ur od odvzema brisa.
  • Osebam, ki so mlajše od 12 let, ni treba izpolnjevati pogoja PCT.
  • S spremembo odloka učencem pripada 20 testov HAG za samotestiranje na mesec in ne 15, kot je veljalo doslej.

Verjamemo, da bomo s skupnimi močmi poskrbeli, da se bodo naši učenci lahko izobraževali v šoli. V upanju, da preprečimo širjenje okužb, vas lepo prosim, da upoštevate izjeme glede samotestiranja.

Z lepimi pozdravi

Marijan Žakelj
ravnatelj

Preventivna akcija Varno brez telefona

Agencija za varnost prometa s partnerji izvaja od 10.- 23. 1. 2022  nacionalno preventivno akcijo za osveščanje o tveganjih uporabe mobilnega telefona v prometu “Varno brez telefona”.

Opozoriti želimo predvsem starše in mladostnike, da je pri vožnji med uporabo mobilnega telefona, voznikova pozornost zmanjšana na področju vidnega zaznavanja, motorične odzivnosti in miselnega zaznavanja.

Mobilni telefoni so že vrsto let eden največjih motilcev pozornosti v prometu, hkrati pa tudi vedno pogostejši dejavnik, ki dokazano povečuje tveganje za nastanek prometnih nesreč.

Pisanje sporočil ali pregledovanje družbenih omrežij med vožnjo pomeni 23-krat večje tveganje za nastanek prometne nesreče med vožnjo.