V četrtek, 24. 1., smo se z učenci 5. razredov udeležili projekta Šolar na smuči. Projekt je sponzoriran s strani države, ki ponudi šolam brezplačen smučarski dan. Naša šola se je za sodelovanje odločila že prvo leto in v njem tudi vztrajamo. Za poučevanje začetnih zavojev so poskrbeli učitelji smučanja iz SD Novinar. Delo so opravili z odliko, kar se je na koncu dneva videlo po nasmeških na obrazu. Za ostale učence smo poskrbeli učitelji iz naše šole. Namen dneva ni bil poučevanje tehnike smučanja, ampak opraviti čimveč voženj, kar nam je zelo lepo uspelo. Prihodnje leto nas čaka 5-dnevno smučanje in ta projekt nam mnogo olajša delo, ker so učenci že osnovno prilagojeni na sneg. Zahvala Zavodu za šport Planica za organizacijo in SD Novinar za profesionalen pristop k stvari.