Prvošolci so danes prvič obiskali šolsko knjižnico. Spoznali so knjižnico in knjižničarko ter si ustvarili svojo kazalko, ki jim bo v pomoč pri izposoji knjig.

Prvi obisk je vsako leto tudi malo slovesen. Društvo Bralna značka Slovenije – ZPMS vse prvošolce in njihove družine povabi k branju z darilno slikanico. Na domače knjižne police tokrat potuje Protideževna juha Majde Koren, ki jo je ilustrirala Ana Maraž in je izšla v sodelovanju z založbo Sodobnost.

Skrivni recept za Protideževno juho smo že ugotovili. Učenci pa so dobili nalogo, da jo “skuhajo” tudi skupaj s starši. V zvezek bodo narisali velik lonec in dodali vse potrebne sestavine. Mogoče dodajo še kakšno po svoji izbiri? 😉

Branje je pomembno. In dokler otroci ne znajo brati sami, ste jim starši s prebiranjem pravljic v veliko pomoč. Tudi zato, da lahko opravijo in osvojijo svojo prvo bralno značko.

Bralna značka