Sedmošolci so včerajšnji kulturni dan preživeli v dobri družbi – družbi knjige.

Pet šolskih ur je bilo namenjenih spodbujanju branja in obiskovanja tako šolske kot splošne knjižnice. Učenci so se pogovarjali o branju, našteli pravice bralcev, spoznali žirovske pisatelje, rešili anketo mladih raziskovalcev … Obiskali so Krajevno knjižnico Žiri, kjer jih je lepo sprejela knjižničarka Majda Treven. Predstavila jim je splošno knjižnico s poudarkom na domoznanskem oddelku – tistem, kjer najdemo knjige žirovskih ustvarjalcev. Eno uro so v računalniški učilnici spoznavali sistem COBISS in se urili v brskanju po knjižničnem katalogu. Dve uri pa so učenci preživeli z učiteljicami razredničarkami. Pridružili so se evropskemu projektu EUreads in 15 minut v miru prebirali knjigo, ki so jo prinesli s seboj. Sledil je voden pogovor in ogled prispevka o pomenu pismenosti. V ustvarjalnem delu so sedmošolci oblikovali oglas za knjigo. Plakate oziroma oglase so predstavili pred razredom, potrebno je bilo kar nekaj domišljije in ‘prodajnih’ spretnosti. Plakati so razstavljeni v šolski knjižnici in učilnici slovenščine.

V branje vam tako priporočajo:

Zlobna zobarka, Tigrovo prekletstvo, Srh, Punce v stiski, Tiranska teta, Babica barabica, Harry Potter, Košarkar naj bo, Cvetlice, Butalci, Okostnjakov otok, Lov na zvezde, Vafljevi srčki, Dvojčici, Živalske pravljice z vsega sveta, Solzice, Zvezdica Zaspanka, Avtobus ob treh, Bratovščina sinjega galeba, Matilda, Peter Klepec, Beli očnjak, Zaljubljene punce, Pet jezikov ljubezni najstnikov, Robinson Crusoe, Življenje na vratih hladilnika, Kit na plaži, Smeh ni greh, Bitka v labirintu, Iskanje Eve …