Med 17. in 24. aprilom 2016 bomo v Žireh gostili učence in učitelje partnerskih šol v projektu Erasmus+. Učenci, ki bodo gostili, bodo imeli prednost pri naslednji izmenjavi. Projekt Erasmus+ »I Feel Wood – For Good« spodbuja mlade na področju podjetniške miselnosti v povezavi z lesom in nanj vezano industrijo in storitvami. Učenci potrebujejo prenočišča in verjamemo, da v Žireh odlično poskrbimo za naše goste – tako se je že izkazalo v izkušnji gostovanja v projektu Comenius (2012). Tu pa pridete na vrsto vi, dragi starši! Predvsem vas, starši učenk in učencev od 6. do 9. razreda, prosimo in spodbujamo, da se odločite in zagrabite to izjemno priložnost za aktivno sodelovanje v našem projektu. Na ta način boste svojim otrokom in sebi omogočili neposreden stik z drugo kulturo, navadami, običaji in jezikom ter tako obogatili svoje življenje z nepozabno izkušnjo.

Od vas se pričakuje topla postelja, zajtrk, prevoz v šolo zjutraj in domov po končanih aktivnostih v večerih urah. Večino dneva bo vaš gost preživel z nami na različnih dejavnostih, povezanih s projektnimi temami. Predvidoma pričakujemo 20-25 učencev.

Prosimo vas, da se na naš poziv odzovete v čim večjem številu, saj le tako lahko zagotovimo nemoteno izvajanje programa. Če se še ne morete dokončno odločiti, vas prosimo, da se z vprašanji oglasite osebno ali na koordinatoričin e-naslov: maja.brezovar@osziri.si.