V petek, 10. novembra 2017, je na naši šoli za vse učence od 2. do 9. razreda potekal dan dejavnosti 8 KROGOV ODLIČNOSTI.

8 krogov odličnosti je 8 močnih življenjskih vrednot in načel, po katerih živijo uspešni ljudje in za katere želimo, da bi postale del otrokovega (in našega) vsakdana. Teh 8 načel oz. 8 krogov do osebne odličnosti je: ODGOVORNOST, GOVORI Z DOBRIM NAMENOM, TO JE TO, PREDANOST, NAPAKE VODIJO K USPEHU, INTEGRITETA, FLEKSIBILNOST in URAVNOTEŽENOST. Pomembno je, da se zavedamo, da odličnost NI popolnost, ampak da odličnost pomeni, da damo od sebe najboljše, kar imamo in naredimo iz sebe največ, kar lahko. Torej lahko čisto vsak od nas sledi in živi 8 krogov odličnosti.

Učenci so prvi dve šolski uri po oddelkih spoznavali pomen odličnosti in spoznavali 8 krogov odličnosti. Ob primerih odličnega vedenja so učenci spoznali tudi kretnje za posamezne kroge odličnosti. Po malici je sledila skupna prireditev, ki so jo ob pomoči in usmerjanju učiteljev izvedli učenci sami (utrinke si lahko ogledate na fotografijah). V nadaljevanju dneva smo učence preko različnih aktivnosti in medsebojnega sodelovanja spodbujali k razvijanju odličnosti, postavljanju ciljev, predanosti, primernim medosebnim odnosom, življenju v integriteti, naključni prijaznosti … V stilu 8 krogov odličnosti smo tudi opremili učilnice in ustvarjali (likovno, literarno …). Med vsemi aktivnostmi smo ponavljali kretnje za posamezne kroge, s pomočjo katerih se bomo lahko celo šolsko leto spodbujali, da živimo življenje nad črto.

Za tiste, ki bi želeli izvedeti še kaj več o 8 krogih odličnosti

(Skupno 1.617 obiskov, današnjih obiskov 1)