Sedmošolci v planinski šoli na planini Razor

Minule tri dni smo z učenci 7. razreda preživeli v planinski koči na planini Razor, kjer smo izpeljali planinsko šolo v naravi. Osrednji del šole je bil namenjen pohodu na 1922 m visoki Vogel, ki ga je uspešno, brez večjih težav zmoglo vseh 64 otrok. V popoldanskih delavnicah so učenci spoznavali osnovne teme planinstva: priprava na turo, orientacija, vremenoslovje, prva pomoč, nesreče, flora in favna, prehrana … Preizkusili so se tudi v plezanju. Vse dni nam je služilo lepo, a mrzlo vreme.

Beremo za bralno značko

Novo šolsko leto je že v polnem teku. Zdaj je tudi pravi čas, da pričnemo z branjem za bralno značko! 17. september – dan zlatih knjig – je tisti mejnik, ko tudi uradno otvorimo novo sezono branja. Veliko učencev je z branjem že pričelo, vse ostale vabim, da se jim pridružite. 😉 Priporočilni seznami ostajajo enaki kot lansko leto. Najdete jih v šolski knjižnici, na spletni strani šole kot tudi v krajevni knjižnici.
Bralna značka
Ob začetku novega bralnega leta so naši prvošolci prvič obiskali šolsko knjižnico in ob tej priložnosti v dar prejeli slikanico Ide Mlakar Črnič Kako sta Bibi in Gusti prezvijačila hrib. Knjigo jim podarja Društvo Bralna značka Slovenije – ZPMS.
Ta slika ima prazen atribut alt; ime datoteke je IMG-4575-1024x768.jpg
Povezani v en glas zaključili šolsko leto

Na zadnji šolski dan smo se vsi, ki nam OŠ Žiri pomeni drugi dom, zbrali v novi športni dvorani. Skupaj smo zaključili šolsko leto ter obeležili državni praznik. Pesem, ples, šport, ustvarjanje in znanje, ki smo ga s pridom pridobivali celo leto, so bili rdeča nit omenjene prireditve. Najuspešnejši učenci in mentorji so prejeli priznanja za uspešno delo in dosežke, nismo pa pozabili tudi na naše vrhunske športnike, ki s svojim zgledom predstavljajo Slovenijo na največjih tekmovanjih doma in po svetu.

Prireditev smo povezani v en glas zaključili s pesmijo Slovenskega naroda sin in se odpravili na zaslužene počitnice.

PRVO MESTO NA LITERARNEM NATEČAJU BODI PISATELJ 2022 V ANGLEŠKEM JEZIKU

Že tako uspešno šolsko leto 2021/22 zaključujemo še z enim uspehom učenke naše šole.

V šolskem letu 2021/22 smo se  z literarnim natečajem Bodi pisatelj/pisateljica pridružili praznovanju 70. obletnice zbirke Sinji galeb, najstarejše knjižne zbirke za mladino pri nas.

Tudi letos so se učenci podali v svet pisane besede in v angleškem jeziku ustvarjali čudovita literarna dela. V kategoriji za najboljše literarno delo v angleškem jeziku je strokovna žirija prvo nagrado podelila osmošolki NEJI PETERNEL za zgodbo z naslovom The Villain of the Story.

Neja Peternel se je udeležila tudi slavnostne podelitve, ki je potekala v Festivalni dvorani Pionirskega doma.

Neji in vsem ostalim udeležencem in udeleženkam natečaja iskreno čestitamo.

CONGRATULATIONS!

Mentorica: Sabina Kramer

Uspešen zaključek generacije 2007

V sredo, 15. junija 2022, je osnovnošolsko obveznost izpolnilo 63 učencev generacije 2007. Na sklepnem dejanju – valeti so se s predstavitvenimi filmčki predstavili po oddelkih in se s kulturnim programom poslovili od naše šole, učiteljev in ostalih zaposlenih. Učencem so bila tako ob navzočnosti domačih podeljena spričevala in druga osvojena priznanja, vseh devet let odlični –  Nina Bogataj, Alja Deronja, Hana Jereb, Marcel Trček, Maruška Demšar, Tinkara Mur, Tara Trojar Maj Šubic, Ajda Frlic, Živa Grošelj, Lucija Eniko, Anže Kopač, Lenča Miklavčič, Elin Malavašič, Ana Mali – pa so prejeli občinsko priznanje in knjižno nagrado. Nagrado za prispevek k razvoju šole je podelil g. ravnatelj; namenjena je bila učencem Tinkari Mur, Anžetu Kopaču in Lenči Miklavčič.

Vsem devetošolcem želimo srečno na nadaljnji poti in vse dobro.

(Predstavitveni filmčki bodo kmalu na voljo na šolski spletni strani.)

Zborovski BUM 2022

»Sonce sije bolj prijazno …« in v petek, 27. maja je sijalo RES prijazno. Tako in drugače. Na prireditvi Zborovski BUM 2022 se je na športnem igrišču pri osnovni šoli Poljane zbralo skoraj devetdeset pevk in pevcev otroških in mladinskih zborov s treh osnovnih šol Poljanske doline – osnovne šole Poljane, osnovne šole Ivana Tavčarja Gorenja vas in osnovne šole Žiri. Skupaj so ubrano pod taktirko svojih mentorjev Matjaža Slabeta, Neže Erznožnik ter Tine Martinčič zapeli devet pesmi z domoljubno vsebino (Zdravljica, Lepa je dežela naša, Nič ni bolj našega, Doma …), ki so nastale izpod rok slovenskih avtorjev. Za klavirsko spremljavo je poskrbel pianist Marjan Peternel. Tudi poslušalci so se zbrali v lepem številu ter prisluhnili in z aplavzom nagradili vsako skladbo. Veselih in nasmejanih lic, da so se po dveh letih končno lahko spet »v živo« srečali  in skupaj prepevali, so se po koncertu z glasbo napolnjenih src odpravili domov.