Prva bralna čajanka v letošnjem šolskem letu je potekala nekoliko drugače, kot smo bili navajeni. Poleg desetih učencev in treh učiteljic se nam je v šolski knjižnici pridružilo šest starejših bralk, ki obiskujejo Krajevno knjižnico Žiri. Odločili smo se, da se priključimo projektu “Medgeneracijsko branje”, ki ga organizira Društvo Bralna Značka Slovenije. Kaj to pomeni? V dar dobimo knjige, mladinske romane, ki jih vsi preberemo. O prebranem se nato pogovarjamo in izmenjujemo mnenja. Ker je naša skupina starostno mešana, so tudi naši pogledi lahko zelo različni. Vsi pa se učimo en od drugega: mladi od starejših in starejši od mladih. Branje nas poveže.

V čast nam je bilo, da nas je na prvem druženju obiskala gospa Tilka Jamnik, velika poznavalka in promotorka mladinske književnosti pri nas. S svojo pozitivno energijo in nalezljivim navdušenjem nad knjigami je pričarala prav posebno vzdušje. Zanimivo je bilo, da smo na prvi čajanki prebirali poezijo Saše Vegri. Kar nekaj udeleženk je priznalo, da pesmi sicer niso njihovo priljubljeno branje, pa so vseeno uživale.

Na naslednji čajanki, ki bo konec novembra v Krajevni knjižnici, se bomo pogovarjali o knjigi Slavka Pregla Geniji brez hlač.

Se beremo!