V zgodnjih jutranjih urah nas je na interesni dejavnosti nogomet za 1. in 2. razred obiskala predstavnica poslovalnice Gorenjske banke v Žireh, ga. Saša Kisovec.  Gorenjska banka je v sodelovanju z NK Olimpija aprila 2023 zagnala družbeno odgovoren projekt Žoge vsem zmajčkom, v katerem jim je cilj med slovenske otroke razdelili 10.000 nogometnih žog.

S projektom želijo otroke spodbuditi k športni igri z žogo, ki kot oblika druženja in preživljanja prostega časa pozitivno vpliva na razvoj posameznika in družbe ter otrokom skozi igro predstaviti načela poštene igre oz. »fair play« s sporočilom spoštovanja do drugačnih in drugače mislečih.

Del žog je v sklopu projekta že bil podeljen šolam, otroškim oz. mladinskim nogometnim klubom, organizacijam, ki pripravljajo letovanja za otroke, domovom z otroki s posebnimi potrebami, otrokom iz socialno šibkejših družin ter otrokom na nogometnih tekmah NK Olimpije v Stožicah.

S projektom nadaljujejo tudi to jesen z željo po vključitvi v lokalno okolje. Učenci OŠ ŽIRI smo bili obiska ter prejetja nogometnih žog izjemno veseli in se ob tem ponujeni priložnosti ter donaciji gospe Saše Kisovec oz. Gorenjski banki, iskreno zahvaljujemo.