ZBIRANJE PAPIRJA

Devetošolci OŠ Žiri bomo v sredo in četrtek (16. in 17. oktobra 2024) zbirali odpadni papir. Zbirali ga bomo v popoldanskem času od 15:00 do 19:00. Lahko ga pripeljete takrat ali pa ga v teh dneh pustite pred zabojnikom.

Za sodelovanje se vam že vnaprej najlepše zahvaljujemo.

Torkovi vtisi s Pohorja

Osmošolci so se danes zbudili v sončno jutro. Tudi dan je bil podoben, zato smo ga s celodnevnim pohodom izkoristili na terenu. Odpravili smo se proti Ruški koči na Arehu, kjer smo si ogledali cerkev, posvečeno sv. Henriku, vmes pa spoznavali raznolikost pohorskega gozda. Kosilo v naravi nas je okrepčalo za popoldanske aktivnosti: met diska v tarčo, spretnosti v motoričnem parku in igranje mini golfa.

Pred večerjo so učenci prosti čas izkoristili za igranje košarke, nogometa ali za druženje pred hotelom. Večer je popestril lovec, ki je učencem slikovito predstavil živalski svet na območju Pohorja.

Učiteljice verjamemo, da je bil dan tako pester, da bo noč povsem mirna.

Slika 1 of 34

Planinsko društvo Žiri vabi na 24. Markov tek na Mrzli vrh

V nedeljo, 29. 9. vas Planinsko društvo Žiri vabi na 24. Markov tek na Mrzli vrh. Tek poteka v spomin na našega sorojaka in nekdaj vrhunskega alpinista Marka Čara. Poleg teka je organiziran tudi pohod. Vabljeni v čim večjem številu, tako tekači kot pohodniki, v družinskem ali prijateljskem krogu.

Obvestilo za starše

Spoštovani starši,

Obveščamo vas, da je Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad Republike Slovenije objavilo tretji rok za prijavo na razpis za dodelitev računalniške opreme v izposojo v letu 2024. Namen razpisa je povečanje digitalne vključenosti učencev.

Pogoji za prijavo:

• Vsaj en otrok iz družine mora biti vključen v osnovnošolsko izobraževanje.

Rok za prijavo:

• Prijave so možne od 26. avgusta 2024 do 30. septembra 2024.

Način prijave:

Za več informacij in prijavni obrazec obiščite spletno stran Javnega štipendijskega, razvojnega, invalidskega in preživninskega sklada Republike Slovenije [ LINK ].

Vabimo vas, da izkoristite to priložnost in omogočite svojim otrokom boljše pogoje za učenje in razvoj.

Lep pozdrav.

Čipkarska šola

Spoštovani,

z začetkom pouka vrata odpira tudi čipkarska šola. Učence vabim, da v prvem tednu pouka pridejo na prvo spoznavno uro po urniku, ki je objavljen na povezavi.  Prosim, da si urnik ogledate že doma in se z otroki dogovorite, kateri dve uri od treh podanih terminov bi čipkarsko šolo najlažje obiskovali.

Želim vam prijeten in čim manj stresen začetek šolskega leta.

Ana Ahlin Janša

Začetek novega šolskega leta

Z novim šolskim letom pričnemo v ponedeljek, 2. septembra.

Pouk za učence od 2. do 9. razreda se začne ob 8.00. Za učence od 4. do 9. razreda bosta prvi dve uri razredni uri,  potem bodo nadaljevali z rednim poukom po urniku, ki bo danes objavljen na spletni strani šole.

Sprejem prvošolčkov bo ob 8.15, v VNP (večnamenski prostor), v starem delu šole, kjer pričakujemo nove učence in njihove starše.

Bodoče prvošolce njihove učiteljice sprejemajo pri vhodu šolski park (pri Katerniku) od 7.40 ure dalje. Po sprejemu učenci v svojih razredih nadaljujejo s poukom.

Po pouku bodo oddelki podaljšanega bivanja po urniku do 16.00.

Kosila za učence v OPB in ostale učence bodo že prvi dan.

Prevoz učencev vozačev bo potekal po ustaljenem voznem redu, ki je objavljen na spletni strani šole. Vsi učenci vozači, ki se v šolo vozijo s kombiji in avtobusi, imajo pred in po pouku organizirano varstvo v učilnici varstva vozačev.

Učencem in njihovim staršem želimo miren in uspešen začetek, kot tudi nadaljevanje novega šolskega leta!