Šolsko leto drvi proti koncu in tudi vse dejavnosti v povezavi z njim. Letošnje šolsko leto smo planinci zaokrožili na 1488 m visokih Kofcah. Sobota je bila res idealna za planinski pohod. Dobili smo se pred šolo in se odpeljali proti Podljubelju. Na parkirišču smo najprej kar s strahom pogledovali na okoliške zasnežene gore, vendar smo s pogumom zagrizli v hrib. Na določenih mestih je bila steza kar strma, tako da so oblaki kar prav prišli, da nam ni bilo preveč vroče. Do koče smo hodili uro in pol. Pri koči smo pomalicali, se naužili lepega razgleda, se poigrali na igrišču, v knjižice dobili štampiljke, nekateri pa so poskrbeli tudi za svoje brbončice in si privoščili res odlične štruklje. Čas je hitro minil in kaj hitro smo se vrnili nazaj do avtobusa, ki nas je odpeljal nazaj do Žirov. Lepo je bilo in z mislimi smo že v prihodnjem šolskem letu, le kateri vrhovi bodo osvojeni?