Tudi v tem šolskem letu smo z učenci sprejeli izziv in se skušali uvrstiti na snemanje oddaj MALE SIVE CELICE in HITRI LONČKI.

Za kviz Male sive celice se je letos prijavilo kar 326 ekip. A to nas ni prestrašilo, pogumno smo se podali na predtekmovanje, ki je potekalo v dveh delih.
Na pisnem delu je naša ekipa, ki jo sestavljajo Tian Bizjak, Jaka Zajc in Ula Mur, uspela zbrati dovolj točk, da so se uvrstili med najboljših osem ekip gorenjske regije. S tem so si pridobili možnost, da se pomerijo še v ustnem delu predtekmovanja, ki je potekalo 19. septembra 2024 na Osnovni šoli Matije Valjavca Preddvor.
Tudi tu je naša ekipa pokazala odlično znanje in kljub prednosti druge ekipe iz pisnega dela so naši učenci z vsemi pravilnimi odgovori premagali nasprotnika in se s tem uvrstili med 32 najboljših ekip, ki se bodo pomerile v oddaji na TV Slovenija.

Uspešni smo bili tudi v predtekmovanju igre Hitri lončki, kjer našo šolo zastopajo Maja Sotlar, Neža Mole in Lucija Janša. Dekleta so se prav tako uvrstila med 32 najhitrejših ekip in si s tem omogočile nastop v oddaji Male sive celice na TV Slovenija.

Že zdaj vas vabimo k ogledu oddaj in spodbujanju naših odličnih tekmovalcev 🙂