NAJBOLJŠI V VESELI ŠOLI

V nedeljo, 19. 5. 2019, so bili najboljši veselošolci povabljeni na zaključno prireditev v Festivalno dvorano v Ljubljani. Učenci so prejeli zlata priznanja in posebne nagrade. Prireditev je povezoval igralec Boštjan Gorenc – Pižama, za glasbeno popestritev je poskrbela Nika Zorjan, spoznali pa smo tudi vse, ki se trudijo, da bi bil PIL pisan, zanimiv, poučen…
Z naše šole so se prireditve udeležili Sara Ferreira, Nejc Filipič in Rok Filipič.
Sara je imela srečo tudi pri žrebu nagrad in je dobila še lepo knjižno nagrado.
Vsem še enkrat iskrene čestitke za ves trud, ki ste ga vložili v učenje nič kaj lahkih veselošolskih tem in člankov.
Čestitamo!
Tehniki na državnem tekmovanju

V soboto, 18.5.2019, je na Pedagoški fakulteti Univerze v Ljubljani potekalo državno tekmovanje iz konstruktorstva in tehnologije obdelav. Z naše šole so si vstopnico za državno tekmovanje prislužili štirje tekmovalci, zaradi bolezni so se tekmovanja udeležili trije. Vsi so tekmovali v isti kategoriji – Žan Mlakar iz 9.a si je z izdelanim kozolcem toplarjem prislužil 4. mesto, David Kogovšek iz 9.a, ki je izdelal model pisarniškega stola, je osvojil 9. mesto, Nejc Šubic iz 9.b pa je z izdelano maketo letala osvojil 12. mesto.

Vsem trem odličnim tehnikom iskrene čestitke!

Sabina Šubic

MATEJU ZLATO, NEJI, TJAŠI IN LARISI PA SREBRNO PRIZNANJE NA DRŽAVNEM SREČANJU MLADIH RAZISKOVALCEV

V torek, 14. maja 2019, je v Murski Soboti potekalo državno srečanje Mladih raziskovalcev Slovenije. Z naše šole sta se v drugi krog uvrstili nalogi Kallanova Barbara na Visokem, katere avtorice so Neja Bogataj, Tjaša Eniko in Larisa Režen (vse 8. b), ter naloga Mateja Burnika (9. c) Kakor kamen kost (beton). Neja, Tjaša in Larisa so si s svojim odličnim nastopom prislužile srebrno priznanje, Matej pa je bil na področju arhitekture in gradbeništva najboljši izmed vseh tekmovalcev, zato si je prislužil zlato priznanje, udeležbo na Zotkinih talentih v Cankarjevem domu in enotedensko poletno šolo na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo.

Že v prvem krogu pa so si bronasto priznanje prislužili Nejc Šubic (9. b), Ana Podobnik (9. b), Ana Šenk (9. c), Tjaša Bogataj (9. c), Jurij Erznožnik in Luka Čadež (oba 8. b) ter Rebeka Cankar (7. b).

Iskrene čestitke vsem tekmovalcem, mentorjem pa zahvala za spodbudo in usmerjanje mladih pri njihovem raziskovanju in odkrivanju novega.
Vse izdelane raziskovalne naloge si lahko ogledate tukaj: http://mrosziri.splet.arnes.si/raziskovalne-naloge/
Stran 1 od 2512345...1020...Zadnja »