Na medobčinskem tekmovanju v odbojki za starejša dekleta smo bili priča razliki v odbojkarski igri deklet, ki igrajo odbojko v klubu in pa deklet, ki se odbojkarskih veščin učijo pri urah športa. Z borbenostjo in pravim pristopom do tekmovanja so naša dekleta pokazala, da se lahko ubrani marsikatera žoga in preseneti nasprotnice z uspešnim napadom. V 1. tekmi, s kasnejšimi zmagovalkami medobčinskega turnirja – OŠ Cvetka Golarja, so neubranljivi servisi odločili zmagovalke tekme z 2:0 v nizih. Tekma med OŠ Žiri in OŠ Poljane se je končala z zmago naših deklet z rezultatom 2:0. V odločilni tekmi za 3. mesto so odločale malenkosti. Borbena igra naših deklet in izkušnje nasprotnic so v podaljšani igri veselje prinesle OŠ Ivana Groharja za pičli 2 točki razlike. Naša dekleta so v igri iz niza v niz vidno napredovale in tekmovanje zaključile na končnem 4. mestu.

Za našo šolo so se borile devetošolke: Ava Burjek, Maja Eniko, Alanija Jenko, Nela Pečelin, Aisha Biljali in Neža Poljanšek.

Vsem dekletom čestitke za trud in borbenost.