V petek, 17. 2. 2017, so si učenci od 3. do 9. razreda ogledali predstavo Društva za boljši svet z naslovom Pridi z menoj na časovni stroj. Predstava se nanaša na letošnjo temo otroškega parlamenta – Otroci in načrtovanje prihodnosti. Ljudje dandanes živimo v nenehnem napredku tehnologije, komunikacijskih sredstev in znanosti. Zahtevam sodobne družbe pa naš odnos do življenja ne sledi zlahka. Ob pogledu na prihodnost lahko doživljamo majhne in velike strahove. Še posebej mladi si postavljajo številna vprašanja o tem, kako načrtovati, česa se učiti, kaj jim bo prineslo uspeh in srečo. Ustvarjalci so pripravili predstavo v želji poiskati odgovor na ta druga vprašanja.

Učenci so med zanimivo predstavo spoznali šolarje, ki so nam dali nekaj koristnih napotkov za pogled v prihodnost ter veliko tem za v razmislek (kot so odnosi med ljudmi, skrb za planet,…).