Zadnji četrtek v letošnjem šolskem letu smo s sedmošolci podali na pohod po hribih v okolici Žirov. Vroče nam je postalo že zjutraj, ko smo zagrizli v klanec proti Goropekam. Z Goropek smo malo po cesti, preko pokošenih senožeti in po gozdnih stezicah prispeli v Brekovice. Še prej smo v zavetju hladnega gozda pomalicali. V Brekovicah smo bili gostje našega učitelja Miha. Njegov oče Peter nam je prijazno in strokovno prikazal, kako v čebelnjaku prideluje med (oziroma, kako to počnejo njegove čebele). Učitelj Miha nas je popeljal po svojem stanovanju, v katerega opremo je domiselno vključil raznovrstne zgodovinske vire. Naprej nas je pot vodila strmo nad kamnolomom v Sovri. Tudi malo “freeride” po gozdu smo prispeli do naslednje postaje, kmetije našega g. ravnatelja. Tu smo se ohladili s sladoledom in opazovali čredo ovac. Ogledali smo si tudi ribnik. Kmalu smo tudi mi, tako kot ribe, veselo plavali v hladni Sori na kopališču v Pustotniku. Pred težko pričakovanim začetkom poletnih počitnic smo preživeli še en lep dan v naravi in dobri družbi.