Na tretji in hkrati zadnji medgeneracijski čajanki v tem šolskem letu smo se družili z enim naših največjih pesnikov. V naši sredi so bile pesmi Srečka Kosovela. Prav je tako, da smo srečanja zaključili s poezijo in jo nekaj tudi sami ustvarili. V stilu Kosovelovih konstruktivističnih pesmi. Lahko rečemo, da smo počastili 18. marec – 115 let od rojstva Srečka Kosovela, 21. marec – svetovni dan poezije, z branjem njegovih otroških pesmi pa tudi 2. april – svetovni dan knjig za otroke.

Hvala vsem za prijetna druženja in se beremo naslednje leto!

Ana iz 6. razreda je zapisala:

“Moja prva čajanka mi je bila zelo všeč, saj smo na njej izvedeli različne stvari. Izdelovali smo lepljenke, brali pesmi in se pogovarjali. Najbolj všeč mi je bila pesem KONS: 5. Všeč mi je tudi, da smo dobile nov izvod pesniške zbirke Srečka Kosovela Barž = kons : besede v prostoru.”