V dopoldanskem času se je na šoli odvijalo četrtfinalno tekmovanje 57. Košarkarskega Superšolarja za starejša dekleta. Žirovke so po začetni negotovosti, ko tudi žoga ni in ni hotela skozi mrežico obroča, nadaljevale suvereno in ekipo iz OŠ Alojzija Šuštarja Ljublana premagale z rezultatom 56:17.

V drugi tekmi sta se med sabo pomerili obe gostujoči ekipi. Nekoliko utrujene, a nič manj borbeno so poraženke prve tekme nadaljevale proti sovrstnicam iz Novega mesta. Slednje so tekmo prevesile sebi v prid v drugi tretjini, ko so si priigrale vidnejšo prednost, ki se je tekom zaključka samo še stopnjevala (42:11).

Medtem ko so se Ljubljančanke odpravljale proti avtobusu z osvojenim 3. mestom, se je pričela zadnja tekma dneva. Pravi pristop domačink od trenutka, ko so stopile na parket je nakazal, da si želijo zmage. Le-ta ni bila ogrožena niti za trenutek. Ekipni duh, super poteze in natančni zaključki metov na koš so našim igralkam prinesli drugo zmago (63:13) ter uvrstitev v polfinalni turnir.

Vsem igralkam čestitamo za prikazano! Bučni podpori s tribun in učiteljem, ki so opravičili izostanek od pouka pa zahvala in priporočilo za naprej.