V sredo, 22. 2. 2023, smo se s starejšimi dečki udeležili 1/4 finala državnega prvenstva v odbojki. Tekmovanje je potekalo v Žužemberku, ki velja za eno najboljših šolskih ekip. Lansko leto so postali državni šolski prvaki. Prav domača ekipa pa je bila prva s katero smo se pomerili. Izredni servisi nasprotnika so nam onemogočili, da bi pokazali kaj znamo v prvem setu. Zgodba pa se je obrnila v drugem. Fantje so se sprostili in popolnoma sledili igri domačih. Priborili so si celo 3 zaključne žoge za zmago v drugem nizu ampak so izkušenejši fantje domače ekipe vseeno set dobili z rezultatom 30:28.
Tudi drugo tekmo smo pričeli v krču in se kmalu prebudili. Ekipa OŠ Toma Brejca iz Kamnika je bila rahlo boljša od nas in tako smo tekmovanje zaključili na 3. mestu.
Kljub vsemu izredne čestitke fantom, da so se sploh uvrstili na državno tekmovanje, kjer nastopajo trenirani igralci, katerim so se lepo zoperstavili in pustili zelo lep vtis na in ob igrišču.