V četrtek, 30. 5. 2019, smo z učenci in učenkami naše šole sodelovali na nadaljevanju atletskih tekmovanj. Regijsko (gorenjsko) prvenstvo je potekalo v Kranju v izredno težkih razmerah. Skakalci v višino in daljino zaradi razmer niso tekmovali. V tekih se je najbolje izkazal Nace Kristan, ki je premagal vse tekmece na 60 metrov in postal gorenjski prvak. Nejc Stanonik je v teku na 300 metrov osvojil četrto mesto. Prav tako je četrto mesto osvojila Nina Kristan v teku na 1000 metrov in Zoja Ikić v teku na 600 metrov. Njen dosežek v isti disciplini sta dopolnili Sara Vehar s petim mestom in Tinkara Mur, ki je v cilj pritekla osma. Jon Velkavrh je osvojil 6. mesto v teku na 1000 metrov, Mia Gantar je dosegla šesti rezultat v metu vorteksa, Lara Kavčič si je pritekla sedmo mesto v teku na 300 metrov, Lena Kristan sedmo mesto na 60 metrov in Ana Jereb deveto mesto v teku na 60 metrov med starejšimi deklicami. V sredo 5. 6. pa bo potekalo še finalno državno tekmovanje v Žalcu. Čestitke vsem nastopajočim!