V petek, 24. marca, so učenci podjetniškega krožka OŠ Žiri (na fotografiji) na zaključnem srečanju uspešno predstavili svojo poslovno idejo in »podjetje« Sweet-Pro-Dk´šn. Kot je mogoče razbrati iz imena podjetja, so se letos učenci usmerili v izdelavo in prodajo sladkih dobrot (čokoladne kroglice in karamelne lizike) in okrasnih srčkov.

Poleg naše šole so svoje poslovne ideje predstavili še učenci OŠ Gorenja vas, OŠ Cvetka Golarja, OŠ Mesto in OŠ Železniki. Vsi so prejeli zaslužena priznanja. Učenci so si ogledali še rokodelski center v Škofji Loki in reklamni spot Škofje Loke. Ob samem zaključku pa smo si v kinu Sora ogledali mladinski film Novi mulc.

Podjetniški krožek v osnovnih šolah poteka v organizaciji Razvojne agencije Sora s finančno podporo vseh Občin. Krožki so zato za vse učence brezplačni.  Že sedaj lepo vabljeni učenci 7.-9. razreda, da se nam priključite prihodnje šolsko leto in da na zanimiv način spoznate podjetništvo ter pokažete svojo kreativnost.

Mentorica Katja Rakušček