V petek, 12. junija 2020, se je od OŠ Žiri poslovila generacija 2005. V zaključni kulturni prireditvi so se predstavili učenci po posameznih oddelkih – skozi oddelčno kroniko in predstavitvenim video posnetkom. Učenci so na prireditvi prejeli zaključna spričevala in priznanja za dosežke na različnih področjih. Iz rok g. župana – za dosežen odličen učni uspeh vseh devet let – so knjigo s posvetilom prejeli  Nika Dolenec, Benedikt Praznik, Rok Filipič, Neja Bogataj, Nejc Malavašič, Urh Mur, Tjaša Eniko, Larisa Režen, Jošt Erznožnik, Jerica Jesenko in Maja Govekar. Posebna priznanja za doprinos k razvoju šole pa je podelil g. ravnatelj, in sicer Niki Dolenec, Benediktu Prazniku, Urhu Muru in Jerici Jesenko.
Kot so v sklepnem nagovoru dejali sami devetošolci, so v preteklih devetih letih sami pokazali, da so bili odgovorni, vestni in tudi prilagodljivi učenci, kar so dokazali tudi z razumevanjem priporočil NIJZ, in so valeto izpeljali brez prisotnosti zunanjih udeležencev. Poslovili so se s skupno pesmijo Nikoli več ne bo, kot je nekdaj bilo. Devetošolci, naj vam bo čim lepše!

(Skupno 1.214 obiskov, današnjih obiskov 1)