Na pustno soboto, 22. februarja 2020, je na Osnovni šoli Litija potekalo finale državnega tekmovanja v hitrem in zanesljivem računanju. Na tekmovanju se zberejo najboljši tekmovalci iz vse Slovenije, ki se preizkusijo v računanju na pamet in poskušajo pokazati svoje znanje računanja v različnih matematičnih operacijah na različnih nivojih zahtevnosti.

Državnega tekmovanja sta se letos skupaj z mentorico prvič udeležili kar dve učenki naše šole in sicer Zarja Kopač iz 5.a in Rebeka Cankar iz 8.b razreda. Zarja je tekmovala v kategoriji 4. in 5. razred, Rebeka pa v kategoriji 8. in 9. razred. V hudi konkurenci smo s svojimi osebnimi rekordi dokazali, da tudi Osnovna šola Žiri sodi v sam vrh hitrega in zanesljivega računanja.

Čestitke tekmovalkama – naj X ne ostane samo za pirate 😉