ZAKLJUČILI LETOŠNJE TEKMOVANJE IZ BIOLOGIJE

Državno tekmovanje na temo »RAZNOVRSTNOST IN OGROŽENOST PLEVELOV SLOVENIJE« je potekalo 4. 12. 2018 na OŠ Ivana Cankarja na Vrhniki. Udeležila sta se ga Nika Dolenec iz 8. a in Urh Mur iz 8. b razreda. Spoprijela sta se z zelo zahtevnimi nalogami in pokazala veliko znanja in razumevanja proučevane tematike. Oba si zaslužita posebno pohvalo, Nika pa še dodatne čestitke za osvojeno SREBRNO PROTEUSOVO PRIZNANJE.

Rezultati državnega tekmovanja o sladkorni bolezni

V soboto, 17. novembra  je na OŠ Ivana Groharja v Škofji Loki potekalo 20. državno tekmovanje v znanju o sladkorni bolezni. Udeležili so se ga tudi naši učenci: Urh Mur in Nika Dolenec iz 8. razreda ter Ana Jurca in 9. razreda. Na tekmovanje so se skrbno pripravljali in na državnem preizkusu dokazali, da o sladkorni bolezni veliko vedo. Vsem trem tekmovalcem za dosežen rezultat čestitamo, Niki in Urhu pa še posebej, saj sta prejemnika srebrnega priznanja.

DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ LOGIKE

OŠ Poljane je bila v soboto, 20. oktobra 2018, ena od gostiteljic državnega tekmovanja iz logike. Sodelovali so tudi učenci naše šole in se odlično izkazali.

V 7. razredu sta bili med najuspešnejšimi v državi Sara Ferreira (3. mesto) in Rebeka Cankar (7. mesto) ter  osvojili  ZLATO PRIZNANJE.

V 9. razredu pa je ZLATO PRIZNANJE osvojil Lovro Vehar Menegatti.

Dobitnica SREBRNEGA PRIZNANJA pa je Nika Dolenec iz 8. razreda.

Iskrene čestitke za dosežena priznanja!

Naša učenka dobitnica zlatega priznanja iz znanja klekljanja

V Idriji j e v nedeljo, 17.06.2018, potekalo državno tekmovanje otrok in odraslih v znanju klekljanja. Tekmovalo je 141 otrok z naše šole 10 učenk. V kategoriji ris z notranjimi in zunanjimi postavki je Terezija Praznik dosegla prvo mesto in s tem  zlato priznanje. Glorija Mlinar pa je dobitnica srebrnega priznanja.

Vsem sodelujočim učenkam iskrene čestitke.

USPEH MLADIH RAZISKOVALCEV NA DRŽAVNEM SREČANJU

V ponedeljek, 14. maja 2018, je v Murski Soboti potekalo 52. državno srečanje Mladih raziskovalcev Slovenije. V 2. krog sta se z naše šole uvrstila Marcel Gladek iz 7. b ter Nina Cankar iz 9. a razreda. Marcel je z nalogo Hitrost menjalnika pri kolesu osvojil srebrno državno priznanje, Nina pa je z nalogo Kako si podkurimo Žirovci osvojila 1. mesto v državi in s tem zlato priznanje.

Sicer pa so si bronasto priznanje že v 1. krogu prislužili Nela Vehar in Lučka Kozamernik (Sistem daljinskega ogrevanja), Ana Govekar ter Veronika Tratnik (Od zibelke do groba) in Nejc Šubic (Kako do informacij). Čestitke in še veliko raziskovalnega duha vsem raziskovalcem ter njihovim mentorjem!

TEKMOVANJE IZ ZNANJA MATEMATIKE

Zaključeno je tekmovanje iz znanja MATEMATIKE. Na šolskem tekmovanju – KENGURU, se je pomerilo 167 učencev prvih do devetih razredov. Najboljši so si prislužili priznanja. Od prvega do četrtega razreda bo podeljenih 45 Priznanj, ki so enakovredni bronastemu Vegovemu priznanju.

Od petega do devetega razreda pa bo podeljenih 30 bronastih Vegovih priznanj na šolski ravni.

12 učencev od petega do devetega razreda si je z dosežkom na šolskem tekmovanju pridobilo pravico sodelovanja na državnem tekmovanju v znanju matematike.

Pridobili so si:

SREBRNO VEGOVO PRIZNANJE: Sara Kosmač 5.b, Sara Ferreira 6.b, Benedikt Praznik 7.a, Filip Erznožnik 8.c, Lovro Vehar Menegatti 8.a, Nina Cankar 9.a in Jakob Praznik 9.b.

ZLATO VEGOVO PRIZNANJE: Rebeka Cankar 6.b, Nika Dolenec 7.a, Lučka Kozamernik 9.b in Krištof Trček 9.a.

Čestitke so namenjene vsem sodelujočim na tekmovanju. Vse pohvale za požrtvovalno delo na pripravah, vztrajnost, izvirnost pri reševanju matematičnih problemov. Pohvala in zahvala vsem mentorjem, na razredni in predmetni stopnji.

Posebne čestitke vsem zlato nagrajenim, saj so dosegli: Rebeka 45. mesto od 510 sodelujočih učencev šestih razredov, Nika 17. mesto od 515 učencev, Krištof 45. mesto od 581 sodelujočih, Lučka pa kar 9. mesto od 581 devetošolcev sodelujočih na državnem tekmovanju!

Čestitke vsem!

Stran 1 od 712345...Zadnja »