USPEH UČENKE LANE  NA 2. SLOVENSKEM BRAINOBRAINFESTU 2018

USPEH UČENKE LANE NA 2. SLOVENSKEM BRAINOBRAINFESTU 2018

Včeraj je na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani potekal 2. slovenski Brainobrainfest 2018. Skoraj 300 otrok iz vse Slovenije je tekmovalo v hitrostnem računanju na abakus in v mentalni aritmetiki.

Učenka  Lana Bogataj (3.b), ki obiskuje Brainobrain Kranj, je dosegla izvrsten uspeh: osvojila je zlato kolajno v svoji kategoriji.

Čestitke!

USPEŠNI MLADI KEMIKI

OŠ Ivana Groharja je bila v soboto, 24. marca 2018, ena od gostiteljic državnega tekmovanja iz KEMIJE. Udeležilo se ga je tudi šest učencev naše šole.
Ponovno se je odlično izkazala Nina Cankar iz 9. razreda, ki je osvojila ZLATO PRIZNANJE.
Dobitnik SREBRNEGA PRIZNANJA pa je Krištof Trček, prav tako iz 9. razreda.

Čestitke vsem prizadevnim tekmovalcem!

Hitro in zanesljivo računanje na pamet

V soboto, 3. februarja 2018, je na Osnovni šoli Litija potekalo finale državnega tekmovanja v hitrem in zanesljivem računanju na pamet (lefo), na katerem se zberejo najboljši učenci iz vse Slovenije. Predhodna tekmovanja so vsa potekala ‘na daljavo’ in so učenci lahko tekmovali kar od doma, tokratno tekmovanje pa je potekalo ‘v živo’ – učenci so se v računalniški učilnici posedli vsak za svoj računalnik in skušali v nadaljnji uri pokazati kar največ svojega znanja računanja v različnih operacijah na različnih nivojih zahtevnosti.

Tekmovanja se je udeležila tudi naša učenka Rebeka Cankar iz 6.b razreda. Tekmovala je v kategoriji šesto- in sedmošolcev, uvrstila pa se je na 11. mesto, kar je odličen rezultat, sploh z vidika, da je pri računanju dosegla svoj osebni rekord. Čestitke!

Bronaste PRVAKINJE ZNANJA

K uspehu našega olimpijca so v četrtek, 15. 2. 2018, svoj lonček pristavili Hitri lenivci z bronasto kolajno na državnem tekmovanju Prvaki znanja. Gre za naše nadebudne devetošolke Lučko, Nino, Ano in Leno, ki so z veliko mero znanja in vloženega truda dosegle odlično 3. mesto. Uspeh so dopolnili še (Ne)profesionalci Filip, Lovro, Bine in Luka, ki so dosegli 15. mesto.
Iskrene čestitke vsem!

ASTRONOMIJA

Tudi letos je na naši šoli potekalo tekmovanje iz znanja astronomije. Učenci izkazujejo odlično znanje.

Na šolskem tekmovanju so si pridobili bronasta priznanja:

• Urh Mur 7.B ter Nika Dolenec 7.A ,
  • Filip Erznožnik 8.C, Jerneja Trček 8.A ter Lovro Vehar Menegatti 8.A,
  • Nina Cankar 9.A, Jakob Praznik 9.B ter Krištof Trček 9.A.

Najboljši štirje : Urh, Nika, Filip in Nina so se udeležili tudi državnega tekmovanja in dosegli vidne rezultate.

Nika Dolenec ter Nina Cankar sta dosegli 9. in 6. mesto v državi ter si pridobili zlato Dominkovo priznanje, Urh Mur in Filip Erznožnik pa sta si pridobila srebrna priznanja.

Čestitke vsem !

Računamo hitro in zanesljivo

Tudi v tem šolskem letu so se naši učenci preizkusili v hitrem in zanesljivem računanju na pamet (lefo). Na državnem tekmovanju so odlične rezultate dosegli Izadora Kopač iz 4. razreda, Anže Kopač iz 5. razreda, Rebeka Cankar in Sara Ferreira iz 6. razreda ter Nina Cankar iz 9. razreda. Še prav posebej uspešna je bila Rebeka Cankar, ki se je uvrstila med 15 najboljših tekmovalcev v kategoriji 6. in 7. razred ter si tako pridobila vstopnico za finale državnega tekmovanja, ki bo 3. februarja 2018 na Osnovni šoli Litija. Čestitke vsem!

Stran 1 od 612345...Zadnja »