V okviru izbirnega predmeta nemščine so se učenci osmih razredov v preteklem mesecu udeležili šolskega tekmovanja. Kljub temu, da je bila tekmovalna pola prirejena za učence, ki se  nemščine učijo kot prvega tujega jezika, smo tudi mi, ki se nemščine učimo v nekoliko skromnejšem obsegu tedenskih ur, dokazali, da lahko posežemo visoko. Tekmovalo je osem učencev, od tega so bili štirje učenci še posebej uspešni. Ti bodo OŠ Žiri konec meseca marca zastopali na državnem tekmovanju iz znanja nemškega jezika.

Bronasto priznanje so tako osvojili: IZADORA KOPAČ, MIHAEL PRAZNIK in NEJC DOLENC. Za točko je bronasto priznanje zgrešila ZOJA ZUPANČIČ, ki pa se je zaradi visokega števila točk uspela prebiti med tekmovalce, ki bodo svoje znanje dokazovali na državni ravni.

Zahvaljujem se vsem učencem, še posebej pa najboljšim štirim, ki svoj trud v priprave vlagajo izven šolskih ur, saj veliko vsebin, ki so predpisane za državno tekmovanje, pri rednih urah izbirnega predmeta ne obravnavamo.

Wir schaffen das! 🙂