Rezultati šolskega tekmovanja iz zgodovine

Letošnja tema tekmovanja iz zgodovine je “Od čitalniškega gibanja, besed do taborov na Slovenskem”. Z zahtevno vsebino se je spopadlo 15 učencev. Bronasto priznanje so osvojili: Benedikt Praznik, Nika Dolenec iz 8. a, Klara Pečelin, Taja Vončina iz 8. c, Tjaša Bogataj iz 9. c in Rok Oblak iz 9. a. Na področno tekmovanje so se uvrstili Benedikt, Nika, Klara in Taja.

Šolsko tekmovanje v računalniškem razmišljanju – Bober

V tednu med 12. in 16. novembrom so po celi Sloveniji potekala šolska tekmovanja v računalniškem razmišljanju – Bober. Na naši šoli so se tekmovanja udeležili vsi učenci iz 4. in 5. razreda, ki so si za neobvezni izbirni predmet izbrali predmet Računalništvo. Poleg tega se je tekmovanja udeležilo še nekaj učencev iz 7. razreda, ki so bili s tekmovanjem že seznanjeni.

Vsega skupaj se je tekmovanja iz naše šole udeležilo 34 učencev. 12 učencem je uspelo osvojiti bronasto priznanje Bober.

Vsem udeležencem tekmovanja čestitamo za njihove dosežke.

Maraton poezije

V torek, 13. 11., so se učenke in učenci od 6. do 8. razreda udeležili tekmovanja Maraton poezije, ki ga organizira OŠ Odranci. V 24 urah so tekmovali v pisanju umetnostnih besedil – pesmi na poljubne aktualne teme. V naši šoli smo se odločili za povezavo s projektom Živimo vrednote, zato sta bili izhodiščni temi strpnost ali sreča (v šolskih klopeh). Prejeli smo kar osemnajst (18) besedil v vezani besedi, državnega tekmovanja pa se bosta udeležili Sara Ferreira, 7. b, in Nika Dolenec, 8. a. Čestitke!

Tekmovanje elastoplovov

V četrtek, 8.11.2018 smo se z desetimi učenci naše šole udeležili tekmovanja elastoplovov na OŠ Franceta Prešerna Kranj. Učenci so izdelali zelo raznolike in inovativne elastoplove ter nato tekmovali, kateri elastoplov bo prevozil daljšo razdaljo v bazenu. Učenci so bili na tekmovanju zelo uspešni. Tekmovanja so se udeležili: Aljaž Trček 7.a; Dejan Eniko, Matic Primožič in Timotej Pivk 7.b; Domen Trček in Lenart Vidmar 7.c;  Pika Bogataj in Eva Bajuk 9.c, San Markelj in Andraž Sedej 8.c. Iskrene čestitke vsem tekmovalcem!

REZULTATI TEKMOVANJA IZ BIOLOGIJE

Letošnjega šolskega tekmovanja iz biologije na temo RAZNOVRSTNOST IN OGROŽENOST PLEVELOV SLOVENIJE, ki je potekalo 17. 10. 2018, se je udeležilo 14 učencev iz 8. in 9. razredov.

Dobitniki  BRONASTEGA PRIZNANJA so: Urh Mur 8. b,  Nika Dolenec 8. a in  Jerica Jesenko 8. c. Iskrene čestitke!

Državnega tekmovanja so bosta udeležila Urh in Nika. Želimo jima, da tudi na tem preizkusu pokažeta  veliko znanja in dosežeta dober rezultat.

Stran 1 od 812345...Zadnja »