Tekmovanje za Cankarjevo priznanje

V mesecu novembru je potekalo šolsko tekmovanje za Cankarjevo priznanje z naslovom Vedre bližine med nami. Od 4 . do 9. razreda je na naši šoli skupaj tekmovalo 82 učencev; kar 36 jih je prejelo bronasto priznanje. Po posameznih kategorijah so brali in razmišljali o vsebini knjig Kakšno drevo zraste iz mačka, Kozlovska sodba v Višnji Gori, Predpravljice in Popovedke ter Gremo mi v tri krasne. Najboljši tekmovalci iz 8. in 9. razreda so se 9. decembra udeležili območnega tekmovanja. To so bili Mihael Praznik in Nejc Novak iz 8. razreda ter Živa Grošelj, Alja Deronja in Lenča Miklavčič iz 9. razreda. Mihael je dosegel najvišje število točk v svoji kategoriji, poleg njega pa so si srebrno priznanje prislužili še Nejc, Živa in Lenča. Osmošolca Mihael in Nejc sta se uvrstila tudi na državno tekmovanje, ki bo 12. februarja. Tekmovalcem, ki so se preizkusili v pisanju spisa na podlagi prebranih knjig in  vanj vključili svoja mnenja, občutke ter znanja, čestitamo oz. upamo na čim več ustvarjalnosti tudi v prihodnje. Vsem pa želimo čim bližjo vedrino. Med nami!

Rezultati šolskega tekmovanja iz znanja zgodovine

Najboljše poznavanje teme letošnjega tekmovanja, z naslovom Rimski vsakdan na slovenskih tleh, so izkazali učenci: Nejc Filipič, Mihael Praznik (8. r. ), Tinkara Mur, Nina Bogataj in Alja Deronja (9. r). Osvojili so bronasto priznanje. Učenca Nejc Filipič in Mihael Praznik bosta našo šolo zastopala tudi na državnem tekmovanju. Čestitke!

ASTRONOMIJA

Včeraj in danes nas v zgodnjih večernih urah razveseljuje na severovzhodu Luna v fazi polne lune, na zahodu pa trije planeti – Venera, Saturn in Jupiter. Razveseljuje nas tudi vedoželjnost učencev ter izkazano znanje na šolskem tekmovanju v znanju astronomije. V sedmih razredih sta si izmed sedmih tekmovalk Kristina Cankar ter Tara Krvina pridobili bronasti priznanji, v osmih razredih sta si bronasto priznanje pridobila Mihael Praznik ter Ian Timotej Poljak, v devetih razredih pa Anže Kopač, Tinkara Mur ter Tomo Trček. Mihael, Timotej ter Anže so si z odličnim reševanjem pridobili tudi možnost sodelovanja na državnem tekmovanju v znanju astronomije, ki bo potekalo 15. 1. 2022.

Čestitke!

Šolsko tekmovanje iz znanja angleščine za osmošolce in devetošolce

V novembru so se učenci osmih in devetih razredov pomerili v znanju angleškega jezika. Tekmovalo je petnajst učencev iz devetega razreda, bronasto priznanje so si prislužili: Živa Grošelj, Pia Oblak, Alja Deronja, Ana Mali, Ajda Frlic, Ajda Grošelj, Ožbej Naglič, Anže Jelovčan, Anže Kopač in Peter Šenk.

Šolskega tekmovanja se je udeležilo šestnajst osmošolcev, bronasto priznanje so dobili: Sara Eniko, Oskar Erznožnik, Ian Timotej Poljak, Gaber Baldasin, Neja Peternel, Izadora Kopač, Ema Jesenko, Zoja Zupančič in Jaka Erznožnik.

Čestitamo vsem tekmovalcem.

Šolsko tekmovanje iz biologije

Letošnjega šolskega tekmovanja iz biologije na temo PAJKOVCI, ki je potekalo 20. 10. 2021, se je udeležilo pet učencev.

Dobitnika bronastega priznanja sta Alja Deronja iz 9. a in David Šenk iz 8. a razreda, ki sta bila pri reševanju zahtevnih vprašanj iz življenja pajkov, pršic, klopov, suhih južin, škorpijonov, paščipalcev… zelo uspešna. Iskrene čestitke!

Udeležbo na državnem tekmovanju si je zagotovila Anja. Želimo ji, da tudi na državnem preizkusu pokaže veliko znanja o pajkovcih in doseže čim boljši rezultat.