Petek, 27. maj, je bil dan, ko smo slavili branje. Kar 439 učenk in učencev naše šole je opravilo bralno značko, na kar smo lahko ponosni!

Ob tej imenitni priložnosti nas je v Žireh obiskal pisatelj in prevajalec Jakob J. Kenda, mlajšim najbolj poznan kot prevajalec Harrya Potterja, starejšim pa tudi kot pisec potopisov iz Apalaške poti in slovenske Transverzale. Več kot uživali smo v druženju in pogovoru.

• Ste vedeli, da je jagnje božje pri eskimih prevedeno kot tjulenj božji?
  • Ali pa, zakaj junak Sirius Black iz knjig o Harryu Potterju ni preveden v slovenščino?
  • Kaj storiti, če v Trnovskem gozdu srečaš medveda?
  • In kaj postaneš, če ne bereš … 😉

Seveda prireditev ni minila brez podelitve priznanj vsem bralcem. Še posebej čestitamo 32 devetošolkam in devetošolcem, ki so postali zlati bralci. Poleg priznanja so v dar prejeli majico, na valeti pa jih čaka še knjižno darilo.

Najlepša hvala Jakobu J. Kendi, da se je odzval vabilu, in se beremo naslednje leto!