Zlato priznanje na državnem tekmovanju ACM Bober

V soboto, 13. januarja 2024, je na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru (UM FERI) potekalo Državno tekmovanje ACM Bober 2023/24 za učence in dijake. ACM Bober je edino slovensko tekmovanje v računalniškem mišljenju.

Iz naše šole se je državnega tekmovanja udeležila Taja Oblak iz 6. b razreda in osvojila zlato priznanje. Iskrene čestitke za izjemen uspeh!

DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ KEMIJSKIH POSKUSOV

V četrtek, 14. 12. 2023, je na gimnaziji Moste potekalo državno tekmovanje iz kemijskih poskusov za osnovnošolce.

Omeniti velja, da se je iz konkurence šestdesetih poskusov iz prvega dela tekmovanja prebilo le štirinajst najuspešnejših. Med slednjimi so bile tudi naše devetošolke Kristina Cankar, Alanija Jenko in Neža Kokelj, ki so s poskusom “Borovničke” osvojile srebrno priznanje in posebno nagrado za najboljšo strokovno razlago poskusa.

Iskrene čestitke dekletom in mentorici Lili Justin za dosežen uspeh!

Državno tekmovanje o sladkorni bolezni

V soboto, 18. novembra  je potekalo 25. spletno državno tekmovanje v znanju o sladkorni bolezni. Udeležile so se ga tudi učenke naše šole: Zala Mali, Kristina Cankar in Tara Krvina iz 9. razreda. Na tekmovanje so se vestno pripravljale in na državnem preizkusu dokazale, da o sladkorni bolezni zares veliko vedo. Vsem trem tekmovalkam za dosežen rezultat iskreno čestitamo, vse tri prejmejo srebrno priznanje.

Tekmovanje iz logike

Z objavo uradnih rezultatov se je končalo letošnje tekmovanje iz logike.

Šolskega tekmovanja, ki je potekalo v četrtek, 28. 9. 2023, se je udeležilo 109 učencev od 4. do 9. razreda. Bronasto priznanje je osvojilo 46 učencev.

Najuspešnejša učenca 7. razredov (Matic Jereb in Jure Mohorčič) sta se uvrstila na državno tekmovanje, ki je potekalo na OŠ Matije Valjavca v Preddvoru v soboto, 21. 10. 2023.

Učenec Matic Jereb je osvojil SREBRNO priznanje.

Najuspešnejši učenci 8. in 9. razredov so svoje znanje najprej pokazali na regijskem in nato še na državnem tekmovanju. Na regijsko tekmovanje so se uvrstile tri učenke: Sara Podlesek iz 8. razreda ter Zarja Kopač in Terezija Praznik iz 9. razreda.

Državnega tekmovanja, ki je potekalo v soboto, 11. 11. 2023, sta se udeležili Sara in Zarja. Sara je z odličnim reševanjem nalog osvojila SREBRNO priznanje.

ČESTITAMO!

DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ ZNANJA FIZIKE

V soboto 20.5. 2023 je potekalo sklepno dejanje tekmovanj v znanju fizike – državno tekmovanje. V letošnjem šolskem letu smo imeli rekordno število tekmovalcev, saj se je šolskega tekmovanja udeležilo devet osmošolcev ter kar 23 devetošolcev. Najuspešnejši: osmošolci: Kristina Cankar, Tara Krvina ter Zala Mali, devetošolci: Izadora Kopač, Timotej Ian Poljak, Sara Naglič, Kaja Podlesek, Oskar Erznožnik, Nejc Filipič ter Mihael Praznik so si pridobili pravico zastopanja naše šole na področnem tekmovanju, kjer so se odlično odrezali, pridobili devet bronastih Stefanovih priznanj. Štirje učenci naša šole so si z odličnim reševanjem nalog pridobili možnost tekmovanja na državnem tekmovanju, kamor se je uvrstilo 130 osmošolcev ter 132 devetošolcev. Na državnem tekmovanju so reševali zahtevne teoretične naloge ter fizikalni poskus.

Izadora Kopač je zelo uspešno šolsko leto zaokrožila s tretjim mestom v fiziki v državi, zlatim Stefanovim priznanjem, njen uspeh na državnem tekmovanju je dopolnil Timotej Ian Poljak s srebrnim priznanjem. Mihaelu ter Kristini pa je žal zmanjkalo nekaj točk do državnega priznanja.

Iskrene čestitke vsem tekmovalcem ter lepe zaslužene počitnice!

Zlato in srebrni Preglovi priznanji

Z državnim tekmovanjem, ki je potekalo 6. maja na Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo v Ljubljani, se je zaključilo letošnje tekmovanje iz znanja kemije. Sodelovali so 4. devetošolci  in 2 osmošolca naše šole. S težkimi nalogami so se spopadli tako učenci 8. kot tudi učenci 9.r.
Prvovrstno odlično se je izkazala učenka IZADORA KOPAČ, ki je dosegla 4. mesto med devetošolci v državi in tako osvojila ZLATO PREGLOVO priznanje. SREBRNO PREGLOVO priznanje sta  osvojila MIHAEL PRAZNIK iz 9. r. ter KRISTINA CANKAR iz 8.r.

Iskrene čestitke za uspeh!