Mladi raziskovalci uspešno zaključili šolsko leto 2019/2020

Pretekli ponedeljek, 14. septembra 2020, so uradno zaključili šolsko leto 2019/2020 tudi Mladi raziskovalci Slovenije. Našo šolo so zastopali  letos že dijaki Nika Dolenec, Jerica Jesenko in Urh Mur z nalogo Analema, Larisa Režen in Neja Bogataj z nalogo Malo denarja … malo barve (primer izdelkov iz borovnic) ter letošnje osmošolke Živa Grošelj, Lenča Miklavčič in Elin Malavašič, ki so izdelale raziskovalno nalogo Mlaji. Vsi so prejeli srebrno državno priznanje, za kar jim iskreno čestitamo. Vse naloge si lahko pogledate na šolski spletni strani pod zavihkom Projekti – Mladi raziskovalci za razvoj Žirov – Izdelane raziskovalne naloge. Obenem je objavljen razpis za letošnje šolsko leto, zato prav prijazno povabljeni, da se lotite raziskovanja oz. sodelovanja tudi vi.

RAZISKOVALNE NALOGE

Bronasta in srebrna zelena peresa za leto 2020

Letošnje nepričakovane razmere so nas prisilile  v prilagojeno izvedbo državnega tekmovanja za priznanje  Zeleno pero 2020. Učenci so pisali novinarski prispevek na temo ohranjanja narave in varovanja okolja –  o gozdu.

Bronasta priznanja prejmejo Anja Jurca iz 8. razreda, Nina Bogataj, Blažka Mlinar, Maruška Demšar, Špela Pisk, Ana Zavrl  ter Ema Paternoster  iz 7. razreda ter Mihael Praznik, Izadora Kopač in  Mija Novak iz 6. razreda.

Prejemniki srebrnega zelenega peresa so  Nejc Novak, 6. c, Alja Deronja iz 7. a razreda, Rebeka Cankar iz 8. b razreda

Čestitke za odličen uspeh na državnem tekmovanju.

Srebrni na festivalu Turizmu pomaga lastna glava

Tema letošnjega festivala je bila “Festival naj bo”. Učenci turističnega krožka so izdelali nalogo z naslovom “ŠPORT FEjST – žirajte z nami”. Predstavitev na turistični tržnici so preprečili ukrepi zaradi virusa. Namesto tržnice smo posneli kratek predstavitveni filmček. Komisija nalogo in filmček nagradila s srebrnim priznanjem. Sodelovali so učenci in učenke: Zoja Zupančič, Tinkara Gladek, Tisa Šifrar, Maja Sedej, (vsi 6. r), Martin Burnik, Katarina Naglič, Ožbej Naglič, Sara Žakelj (vsi 7. r.).

Mentorici: Vlasta Pečelin in Vesna Krvina

Po zaključenem tekmovanju iz slovenščine – bronasta in srebrna priznanja

V soboto, 7. 3., je v Ljubljani potekalo državno tekmovanje iz znanja slovenščine za Cankarjevo priznanje. Na osnovnošolski ravni se tega tekmovanja lahko udeležijo le učenci 8. in 9. razredov. Mi pa z veseljem poročamo o naslednjih dosežkih:

SREBRNO priznanje prejmejo: Rebeka C. iz 8. b in Jerica J. iz 9. c;

BRONASTO priznanje pa prejmejo:

• iz 9. razreda: Urh M., Jerica J., Larisa R., Neja B., Jurij E., Urša S.;
  • iz 8. razreda: Sara F., Rebeka C., Hana G., Anja J., Mirjam T.;
  • iz 7. razreda: Alja D., Živa G., Ana M., Nina B., Blažka M., Marcel T.;
  • iz 6. razreda: Izadora K., Zoja Z., Nejc N., Mija N., Liza P.;
  • iz 5. razreda: Tara K., Zala M., Nik B., Zarja K., Lana M., Lucija P., Terezija P., Lara J., Lia K.;
  • iz 4. razreda: Ula M., Nina R., Erik P.

Učencem in učenkam čestitamo in se veselimo z njimi!

USPEH MLADIH GLASBENIKOV

Iz Glasbene šole Škofja Loka so nam sporočili, da so naši učenci uspešno nastopili na tekmovanju mladih glasbenikov RS.

Na tekmovanju, ki je potekalo v Glasbeni šoli Ormož, dne 4. 3. 2020, je MAJ GLUHODEDOV v disciplini TROBENTA, 1. c prejel BRONASTO PLAKETO.

V Glasbeni šoli Murska Sobota, pa sta dan kasneje TIMOTEJ PIVK in REBEKA CANKAR  v disciplini KITARSKI DUO, 1. b prejela BRONASTO PLAKETO.

ČESTITKE VSEM!

Na pustno soboto, 22. februarja 2020, je na Osnovni šoli Litija potekalo finale državnega tekmovanja v hitrem in zanesljivem računanju. Na tekmovanju se zberejo najboljši tekmovalci iz vse Slovenije, ki se preizkusijo v računanju na pamet in poskušajo pokazati svoje znanje računanja v različnih matematičnih operacijah na različnih nivojih zahtevnosti.

Državnega tekmovanja sta se letos skupaj z mentorico prvič udeležili kar dve učenki naše šole in sicer Zarja Kopač iz 5.a in Rebeka Cankar iz 8.b razreda. Zarja je tekmovala v kategoriji 4. in 5. razred, Rebeka pa v kategoriji 8. in 9. razred. V hudi konkurenci smo s svojimi osebnimi rekordi dokazali, da tudi Osnovna šola Žiri sodi v sam vrh hitrega in zanesljivega računanja.

Čestitke tekmovalkama – naj X ne ostane samo za pirate 😉