Teden dni nazaj, 17. maja 2024, so se učenci razredne stopnje in zlati bralci udeležili prireditve ob zaključku bralne značke.

Obiskal nas je ilustrator Uroš Hrovat. Z mlajšimi učenci smo uživali v poslušanju pravljic o Petru Nosu in Živalskih novicah, ob tem pa spremljali nastajanje hudomušnih ilustracij, npr. najhitrejše živali na svetu – ste vedeli, da je to polž?! Med drugim smo izvedeli tudi, kako deluje kozomat in kakšne nogavice nosijo pošasti … Starejše učence pa je Uroš Hrovat popeljal v svet stripa – se spomnite konca zgodbe “jabolko leti v nebesa za sadna drevesa”? 🙂

Bralke in bralci so iz rok Uroša Hrovata prejeli tudi priznanja za opravljeno bralno značko. Domov jih prinesejo skupaj s spričevali.

Kar 39 učencev 9. razredov je postalo zlatih bralcev – to pomeni, da so bralno značko opravili v v vseh razredih šole. Na zaključku so za nagrado oblekli majice, darilo naše šole. Darilno knjigo (Lovro Matič in Tomaž Lavrič: Mali Črv Oto in druga golazen, podarja Društvo Bralna značka Slovenije) in priznanje prejmejo na valeti.

Še enkrat čestitamo 425 bralkam in bralcem naše šole!

Več fotografij v galeriji …