Na sončen in lep septembrski dan, smo tudi planinci pričeli z našimi druženji v tem šolskem letu. Za uvodni pohod, smo se odpravili na Vrsnik. Pot smo začeli pri Muzeju v Starih Žireh in že kmalu na začetku nas je čakal postanek. Žirovska ribiška družina se je prijazno odzvala naši prošnji in nam razkazala ribogojnico. Ribič Vital Justin nas je podučil o življenju rib in nam povedal veliko novih in zanimivih informacij. Za ogled in prijaznost se najlepše zahvaljujemo. Kratek postanek nam je dal moči, da smo se povzpeli na Drage. Na poti smo našli veliko zanimivih stvari: različne plodove, rastline, živali in tudi polhkov repek nam je prekrižal pot. Po malici na prelepi jasi, smo pot nadaljevali do Vrsnika. Na poti smo videli tudi kasarne, mejnike Rapalske meje, gobe in uživali v prelepih razgledih.

V letošnjem šolskem letu se nam je spet pridružilo lepo število novih planincev, veseli pa nas, da nam tudi ostali ostajajo zvesti. Z mislimi smo že pri novih podvigih in držimo pesti, da nam bo letošnje leto uspelo uresničiti vse.

Uživajte v prečudoviti jesenski naravi in kmalu nasvidenje!